Dituvos pagrindinės mokyklos šventinė savaitė „Pažink, švęsk, kurk“

Ne viename viešame pasisakyme šiemet skambėjo, jog 100-osios Lietuvos valstybingumo atkūrimo metinės – ne vien trispalvės vėliavos iškėlimas vasario 16 dieną. Tai – į tris vėliavos spalvas atliepiantis renginių ciklas, galimas apibūdinti trimis žodžiais „Pažink, švęsk, kurk“: pažink Lietuvos praeitį (raudona), švęsk Lietuvos dabartį (geltona) ir kurk Lietuvos ateičiai (žalia).

Į trispalvį trijų žodžių junginį dėmesį atkreipė ir Dituvos pagrindinės mokyklos bendruomenė, visą savaitę iki vasario 16 dienos paskyrusi praeities atminimo, dabarties aktualijų ir ateities vizijų renginių maratonui. Šventinį pirmadienį, vasario 12 d., „Lietuva, Tave pažįstu iš naujo“ mokiniams pamokas vedė Lietuvos jūrų muziejaus edukatorės, primindamos pajūrio bei pamario krašto istoriją. „Švyturys simbolizuoja teigiamą pavyzdį, kuriuo turėtų sekti visi – kas Lietuvoje yra Jūsų pavyzdžiai?“ – mokiniai drąsinti ieškoti savų idealų, sektinų Lietuvos šviesuolių.

„Lietuva, Tau skiriu savo kūrybą“ – per antradienio, vasario 13 d., pamokas mokiniai piešė Lietuvą, mokyklos koridoriuose iškabinti geriausiųjų darbai. Dienos akcentas – 100 mokinių, kartu su mokytojais, rašančių 100 svarbiausių, šimtmečio belaukiančią Lietuvą žyminčių, žodžių: „Pagarba, išmintis, kalba, didybė, žaluma…“ – tik keletas jų.

Vasario 14 d., „Meilės Lietuvai“ dieną, mokykla pradėjo simboliškomis eilutėmis: „Kur bėga Šešupė, kur Nemunas teka, / Tai mūsų Tėvynė, graži Lietuva!…“. Kas Lietuvai skyrė šias eiles? Kur ir kada gimė šio eilėraščio autorius? Kuri upė ilgesnė: Šešupė ar Nemunas? Rungtyniaudami protų mūšyje visos mokyklos mokiniai suprato, jog istorijos, politologijos, geografijos žinios apie Lietuvą svarbios ne tik rašant atsiskaitymo darbus mokyklos suoluose, tačiau šiandien sukaupta patirtis bus vertinga ir ateityje keliaujant bei pristatant Lietuvą kaip savo „sportišką, klestinčią, drąsią, orią“ (iš 100 mokinių pateiktų apie Lietuvą žodžių sąrašo) gimtinę.

Dainos, poezija gimtinei skambėjo ir vasario 15 dienos koncerte – daugiau kaip mėnesį repetuoti kūriniai pristatyti draugams, auklėtojams ir tėvams.

Vasario 16 dieną mokykloje renginiai nesibaigs – mokiniai ir toliau, aktyviai lankydamiesi krašto muziejuose, bus skatinami pažinti Lietuvos istorinius įvykius ir asmenybes, raginami pradėti šventinio pasiruošimo darbus numatomiems Kovo 11-osios renginiams bei drąsinami ir toliau kurti „tolerantiškos, demokratiškos“ (iš 100 mokinių pateiktų apie Lietuvą žodžių sąrašo) Lietuvos ateities.

Istorijos mokytoja Milda KONTRIMĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių