Dėl ginklo laikymo – kryžiaus keliai?

Kiek laiko tenka sugaišti žmogui, norinčiam gauti leidimą laikyti medžioklinį ginklą? – tokį klausimą kelia laišką į „Bangos“ redakciją atsiuntęs P. G. S. Jis pasidalijo savo patirtimi.

Užtruko 7 dienas

P. G. S. laišką pavadino „7 dienos! Ar taip gali būti?“ Jame rašo: „Kai baigiasi galiojimo terminas medžiokliniam ginklui laikyti, vėl būtina „praeiti“ gydytojų komisiją. Nuo čia ir prasidėjo „maratoninė“ kelionė, nuo šeimos gydytojo siuntimo pas neurologą, oftalmologą, otorinolaringologą, psichikos sveikatos centro specialistą ir kitų specialybių gydytojus. Po to – vėl pas šeimos gydytoją ir pagaliau esi kviečiamas į komisijos posėdį, kur gauni (arba negauni) privalomo sveikatos tikrinimo kortelę. Su šia kortele vyksti į Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Kitą dieną atvykus išduodamas leidimas laikyti medžioklinį ginklą.“

Anot P. G. S., kadangi Gargždų ligoninės gydytojai pacientus priima tik įsigijus taloną, o kai kurie gydytojai atvyksta iš Klaipėdos, kad jis gautų visas reikalingas paslaugas, jam reikėjo paaukoti 5 dienas Gargžduose ir 2 dienas Klaipėdoje. Visa tai, laiško autoriaus teigimu, galima matyti iš pas gydytojus pažymėtų lankymosi datų.

„Galutinė gydytojų komisijos išvada gali būti ir nepalanki. Komisijos pirmininkė V. Ruškienė dėl nerimtų argumentų vienasmeniškai sumažina galiojimo laiką, visiškai neklausdama kitų komisijos narių nuomonės“, – apmaudą liejo vyriškis.

Patuštino piniginę

Laiško autorius atkreipia dėmesį ir į tai, kad žmogus, „eidamas“ per komisijas, nukenčia ir finansiškai: „Neaišku, dėl ko į ligoninės kasą reikia sumokėti 19,60 Eur. Nuvažiavęs į Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą ten vėl palieki 20 Eur. O kur dar 7 dienų kelionės išlaidos? Noriu sužinoti (ir ne aš vienas), kada baigsis kryžiaus keliai Gargždų ligoninėje norint įsigyti privalomo sveikatos tikrinimo kortelę? Juk prieš keletą metų žmogus, eidamas į gydytojų konsultacinę komisiją, per vieną dieną aplankydavo visus reikalingus gydytojus. Jam būdavo uždegta žalia šviesa ir už kabinetų durų nereikėdavo laukti. Kodėl tokia tvarka negali būti įvesta dabar?“

Pakomentuoti situaciją paprašėme Gargždų ligoninės vyriausiosios gydytojos Virginos Ruškienės. „Šis pilietis gegužės 26 d. šeimos gydytojo siuntimu buvo nukreiptas į Gargždų ligoninės gydytojų konsultacinę komisiją, kad būtų priimta galutinė išvada dėl sveikatos būklės leidžiant įsigyti ar turėti ginklą“, – sakė V. Ruškienė.

Pasak jos, sveikatos tikrinimas, norint įsigyti ar laikyti ginklą, (periodiškai) vykdomas vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. 221 (galiojanti suvestinė 2020-06-01). Paciento sveikatos tikrinimas yra atliekamas įstaigoje, turinčioje licenciją teikti asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Vadovaujantis šiuo įsakymo punktu 8.3 pacientas privalo pateikti gydytojų oftalmologo, neurologo, chirurgo otorinolaringologo ir esant reikalui kitų gydytojų išvadas, jeigu komisiją pradėjo eiti pas šeimos gydytoją.

Sprendimas – ne vienasmeniškas

„Gydytojų konsultacinė komisija (o ne vienasmeniškai V. Ruškienė), išnagrinėjusi duomenis medicininėje dokumentacijoje (ypač gydytojų neurologo, otorinolaringologo) vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-720 ,,Ligų ir fizinių trūkumų dėl kurių asmuo negali įsigyti ar turėti ginklo sąrašas“ išimties tvarka pacientui suformulavo išvadą: šaunamąjį ginklą laikyti gali 3 metus“, – informavo V. Ruškienė.

Ji teigė, kadangi pacientas sveikatos tikrinimui pasirinko ne Gargždų ligoninę, o Gargždų PSPC, todėl pas kiekvieną specialistą, pas kurį nukreipia šeimos gydytojas, yra reikalingi siuntimai ir išankstinė registracija. Kreipiantis tiesiogiai į Gargždų ligoninės profilaktinį kabinetą pas specialistus patenkama tą pačią dieną, išskyrus pas gydytoją psichiatrą. Ši paslauga yra mokama, ir pacientas 19,60 Eur sumokėjo Gargždų PSPC, o ne Gargždų ligoninėje.

Agota BENDORAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių