Dėl geriamojo vandens saugos, kokybės Klaipėdos rajone

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau VMVT) Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja apie geriamojo vandens saugos ir kokybės kontrolės Klaipėdos rajone 2017 metais rezultatus.

VMVT Klaipėdos valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje yra užregistruota 70 vandens tiekimo teritorijų, esančių Klaipėdos rajone, iš kurių vanduo tiekiamas gyventojams. Dalis Klaipėdos rajono gyventojų vandeniu aprūpinama iš Klaipėdos miesto I ir III vandenviečių. Daugiausia vandenviečių (49) eksploatuoja AB „Klaipėdos vanduo“, kitus – pajininkai, kaimo bendruomenės, savininkai, įvairios bendrovės ir bendrijos.

Pasak VMVT Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko-valstybinio veterinarijos inspektoriaus Antano Baužos, 2017 metais Klaipėdos rajone atliko 31 vandens tiekimo teritorijos patikrinimą, visi patikrinimai buvo su pažeidimais.

Patikrinimų metu nustatyti 82 pažeidimai: 31 vandenviečių apsaugos zonų įteisinimo, 9 vandens gręžinių ir jų griežto režimo teritorijos priežiūros, 26 vandens saugos, kokybės ir vandens ruošimo (nėra vandens kokybės gerinimo įrenginių, nors jie reikalingi), 9 geriamojo vandens programinės priežiūros vykdymo, 7 kiti pažeidimai (personalo higienos, informacijos teikimo ir pan.). Neišspręstas vandenviečių apsaugos zonų įteisinimo klausimas.

Beveik visi geriamojo vandens tiekėjai 2017 m. vykdė viešai tiekiamo geriamojo vandens programinę priežiūrą ir apie tyrimų rezultatus informavo VMVT Klaipėdos valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą pagal Lietuvos Respublikos Geriamojo vandens įstatymo 11 straipsnio 9 punkto nuostatas. Ataskaitų apie tiekiamo vandens saugos ir kokybės rodiklius 2017 m. nepateikė tik vienos vandenvietės (Kalotės k., Tauro g.) savininkas R. Bilotas.

Ataskaitos pateiktos apie 69 vandentiekiais tiekiamo geriamojo vandens saugą ir kokybę.

Pagal Lietuvos higienos normą HN 24:2017 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2017 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. V-1220 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 24:2017 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“ patvirtinimo“, geriamajame vandenyje tiriami 2 mikrobiniai rodikliai, 27 toksiniai, 17 indikatorinių rodiklių ir 3 parametrų vertės (radiologiniai rodikliai). Vadovaujantis šios higienos normos p. 25.5. nuostatomis, derinant programinės priežiūros planus, smulkiesiems vandens tiekėjams pageidaujant buvo leista dalies periodinės programinės priežiūros cheminių rodiklių netirti, jei tų rodiklių vertės neviršijo leidžiamų lygių 2016 metais.

„Saugus ir kokybiškas vanduo buvo tiekiamas iš Agluonėnų, Balsėnų, Ežaičių, Girkalių, Kark­lės, Pėžaičių, Kretingalės, Vėžaičių (AB „Klaipėdos vanduo“ eksploatuojami vandentiekiai), UAB „Gargždų plytų gamyk­los“, pajininkų eksploatuojamų Maciuičių kaimo I ir II vandenviečių, – supažindino A. Bauža. – Geriamojo vandens tiekėjų vykdomos geriamojo vandens programinės priežiūros metu 2017 m. mikrobinės taršos nenustatyta nė viename vandentiekyje.“

VMVT Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių