Daugiabučių namų laiptinėse reikia švaros

Karantino dienomis miesto daugiabučių gyventojų laiptinėse reikia išlaikyti higienos reikalavimus, kad nesiveistų bakterijos ar parazitai, kuriems išnaikinti nepakanka laiptus nubraukti tik šluota ar šlapiu skuduru. Pavojingi užkratai gali greit užkrėsti vaikus ir vyresnio amžiaus žmones, kurių silpna imuninė sistema. Tokią paslaugą jau teikia Klaipėdos miesto daugiabučius prižiūrinčios bendrovės.

Su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros specialistais atlikus biologinius ir parazitologinius tyrimus daugiabučių namų laiptinėse, nustatyta, kad laiptai yra gera terpė veistis pavojingiems parazitams. Klaipėdiečių namus prižiūrinčios bendrovės visas laiptines dezinfekuoja specialiomis priemonėmis. Tokio valymo įkainis priklauso nuo buto ploto ir pasirinkto valymo paketo.

Klaipėdiečių pavyzdžiu šiuo pavojingu koronaviruso grėsmės laikotarpiu pasekė gargždiškių butus prižiūrinti UAB „Gargždų būstas“, kuriai gyventojai už teikiamas komunalines paslaugas – administravimą, technines priežiūras, kiemų valymą – pagal gyvenamąjį plotą nuolat sumoka ne taip jau ir mažai.

Pavyzdį, kaip tokiomis sąlygomis elgtis, parodė „Gargždų švara“, pradėjusi dezinfekuoti atliekų surinkimo konteinerius, taip pat ji pasiruošusi dezinfekuoti automobilius. Bet pirmiausia būtina tinkamai palaikyti švarą ir higieną gyvenamosiose ir bendrojo naudojimo patalpose. Ypač daugiabučiuose namuose, kur vykstant renovacijos darbams iš viso nėra galimybių tinkamai prižiūrėti ir išvalyti bendrąsias patalpas.

Janina BILIŪNYTĖ


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Karūnuotieji

Covid-19 nesirenka nei pagal amžių,…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas