Darbo vieta

Priekuliškei siuvėjai patinka kurti drabužį


Priekuliškė Jolanta Barauskienė, kilusi iš amatininkų giminės, nuo jaunumės iš rankų nepaleidžia adatos. Vaikystėje siuvo drabužėlius lėlėms, vėliau pasisiūtais puošėsi pati. Jau 25 metus pripažinta siuvėja puošia moteris ir paneles. Šiuo metu Priekulėje jai nėra konkurenčių.


Domisi naujovėmis


Šios moters siuvyklėlė – jos bute. „Nėra kur nuomotis, nors namuose visą dieną praleisti nusibosta, – pasiguodė Jolanta Barauskienė. – Kita vertus, mano akyse abi dukros užaugo.“


Jos darbo vietą pagyvina gėlių darželis ant palangės – keliolika vazonėlių įvairiaspalvių sanpaulijų, kurios žydi visus metus, išskyrus sausį. Užsiaugina iš lapelių, ieško naujesnių, gražesnių. Gėlės praskaidrina siuvėjos kasdienybę.


J. Barauskienė pasakojo jaunystėje įgijusi moteriškų drabužių siuvėjos profesiją. Taigi dabar moterys – pagrindinės klientės. Tai ne vien priekuliškės, bet atvyksta iš Drevernos, Kintų, Šilutės, Klaipėdos, Gargždų. Siuvėja įtinkanti ir ponioms, ir panelėms. „Šiuo metu jos pamėgusios sukneles, kostiumėlius, sijonus“, – pasakojo Jolanta.


„Dabar keičiasi modeliai, sudėtingi kirpimai, drapiruotės. Taigi reikėjo susirūpinti savo kvalifikacija – Klaipėdoje baigiau siuvimo dizaino kursus“, – šnekėjo J. Barauskienė, save vadinanti plepe. Dėl to jai lengva bendrauti su klientėmis. Juk, pasak siuvėjos, kartais tenka kalbėtis tris valandas, kol išsirenka modelį. „Reikia daug kantrybės“, – nusišypsojo ji. Kartais siuvėją pakviečia padėti išsirinkti audinių, nuo kurių įvairovės akys raibsta.


Kritika verčia pasitempti


Nuotakos džiaugiasi jos pasiūtomis suknelėmis. „Įvairias siuvasi. Dabar dažniau kuklias“, – pastebėjo Jolanta.


Beje, tai kainuoja nuo 200 iki 500 litų. Ir abiturientės siūdinasi sukneles išleistuvėms. Dažniausiai atvyksta klaipėdiškės panelės, nes, priklausomai nuo modelio, ji pasiuvanti už 100-200 litų.


J. Barauskienė sulaukianti komplimentų – tiesioginių ir netiesioginių. „Viena moteris siuvosi puošnų drabužį savo sidabrinių vestuvių sukakčiai. Ji pirmą kartą prašė šios paslaugos. Bet kai apsirengė mano pasiūtą drabužį, pasakė: „Dabar mes draugausim. Tai man buvo didžiausias komplimentas, – neslėpė Jolanta. – Arba iš užsienio sugrįžusi moteris man pasakojo, kad jos pasiūta suknele grožėjosi užsieniečiai.“ Tačiau jos nešokiruoja ir pretenzingos klientės. „Girdėti komplimentus smagu, kritika verčia pasitempti“, – dalijosi patirtimi siuvėja.


Jolanta kalbėjo, jog vienos moterys atvyksta pas ją, nes vertina drabužį, kuris pasiūtas pagal jos figūrą ir tik jai. Kitos aiškina, kad joms maloniau, kai drabužį kerpa, siuva, matuoja tas pats žmogus. „Tačiau yra moterų, kurios dėl prestižo lankosi siuvimo salonuose“, – nusijuokė Jolanta.


Ji sakė niekad nesiuvusi masinių gaminių – kiekvienai klientei reikia pritaikyti drabužį. „Bet man patinka sukurti tokį, kuris tiktų. Įdomu: matuoji, žiūri, svarstai, kaip geriau, – kalbėjo ji. – Pavargstu nuo drabužių taisymo – ir šios paslaugos reikia žmonėms, bet man neteikia malonumo.“


Nežino, kas yra atostogos


J. Barauskienė dirba pagal verslo liudijimą. „Kartu su „Sodros“ bei kitais mokesčiais kas mėnesį išleidžiu po 430 Lt. Vidutiniškai uždirbu apie 1 200 Lt. Iš šios sumos reikia atskaičiuoti išlaidas verslo liudijimui, mokesčiams už elektrą, priedus siuviniams“, – kalbėjo J. Barauskienė, pridūrusi, jog esanti „neįdomus“ žmogus. Juk savo siuvyklėlėje dirbanti nuo 9 val. iki 22 val. Taigi neturinti laiko paskaityti knygą, pažiūrėti televizijos laidą. Tik kartais laiko nuvagianti serialui pažiūrėti. „O kas yra atostogos, nežinau, – pasiguodė Jolanta. – Šiuo metu klientės laukia eilėje pasisiūti suknelių, kostiumėlių, o atvėsus orams, siūdinasi paltus.“


Tačiau savo amatu priekuliškė patenkinta.


Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių