Dar apie Endriejavo kultūros namus

Perskaitęs „Bangoje“ informaciją „Senas brokas sustabdė modernizavimo darbus“ noriu pasakyti savo nuomonę. Darbus sustabdė blogai paruoštas techninis projektas, o ne senas brokas.

Endriejavo miestelyje modernių kultūros namų ir bibliotekos statybos darbai sustabdyti gegužės 9 dieną. Liko neįsisavintos Europos Sąjungos lėšos – 170 tūkst. eurų.

Ekspertizė iš tiesų buvo reikalinga – viską atidengėme, kad matytųsi. Ir paaiškėjo, kad bus papildomų darbų, kuriems reikalingas finansavimas. Vyks nauja statyba, bet vasarą mes dirbti negalime, nes tik rugpjūtį rajono Savivaldybės taryba svarstys lėšų skyrimą, po to dar kitos procedūros. Taigi statybos darbai prasidės ne liepos viduryje, kaip straipsnyje žada rajono meras Bronius Markauskas, bet geriausiu atveju rugsėjo mėnesį. O jeigu prapliups lietūs – tik kitą pavasarį, nes lietingu oru neatliksi betonavimo darbų. Dėl biurokratizmo rajono valdžia negali priimti greitesnio sprendimo.

Betgi yra atvira geoterminio šildymo katilinė, kuri dabar nuo lietaus uždengta polietileno plėvele, o nuo šalčio ji neapsaugos. Ir geoterminės katilinės nebeliks.

Ką mums, rangovui, daryti? Juk kaltins mus.

Mindaugas CITAVIČIUS

UAB „Išskirtinio būsto statyba“ direktorius


SAVIVALDYBĖS ATSTOVŲ KOMENTARAS

  • Kaip informavo Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vyr. specialistė Rūta Sarulienė, projekto rengimo metu Endriejavo kultūros namų pastatas buvo eksploatuojamas, todėl statybinių tyrinėjimų projektuotojai neatliko, kadangi buvo nupirkta tik projektavimo paslauga. Pamatai pasimatė ir reikalingų papildomų darbų prireikė tik atkasus juos, nudaužius tinką iš vidaus nuo rūsio sienų. Darbai rūsyje pagal projektą nebuvo numatyti. Dėl papildomų darbų projekto kaina Savivaldybei išaugo nuo 630 tūkst. eurų iki 798 tūkst. eurų. Iš jų Europos Sąjungos lėšos yra tik 200 tūkst. eurų.
  • „Tikimės, kad trūkstamos lėšos, t. y. 168 tūkst. eurų, bus skirtos pritarus Savivaldybės tarybai rugpjūčio mėnesio posėdyje ir rangovas bus pasirengęs jau kitą dieną pradėti vykdyti darbus“, – sakė mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Pasivaikščiokime

Laisvė gyventi, kaip tu nori,…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas