Dalijimasis su kitais teikia laimę

Būna, jog viduje atsiranda neigiamos dulkės, kurios minta mūsų laime, ir jų niekam neįmanoma išvengti. Retkarčiais mus alina gyvenimo prasmės nematymas ir išvis nesuprantame, kodėl čia gyvename, tačiau tai tik laikina. Kristofas Andrė, prancūzų psichiatras ir psichoterapeutas, savo knygoje „Ramybė“ rašė, kad mūsų neigiamos būsenos gali būti naudingos. Nerimas atveria akis, pyktis skatina veikti, liūdesys – pamąstyti, neviltis primena gyvenimo prasmę.

Rugsėjo 10-oji – Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos psichologė Rūta Lukošienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vaida Žlibinienė kartu su gimnazijos mokinių prezidentūra, jų vadove Birute Gudauskiene ir teatras „Savi“ su mokytoja Sigita Litviniene nusprendė paminėti dieną, akcentuodami temą „Pasiimk, ko reikia – dalinkis, ką turi“.

Akcijos tikslas – parodyti, kad gimnazijos bendruomenei rūpi savižudybių prevencijos problema. Bendruomenė nori, kad kiekvienas asmuo jaustųsi girdimas, mylimas ir svarbus.

Gimnazija kiekvienais metais akcentuoja vis kitą su savižudybių prevencija susijusį aspektą. Praeitais metais tema „Tau – minutė, kitam – gyvenimas“ norėta parodyti, kad skirtas laikas kitam žmogui gali išgelbėti gyvybę. Buvo siekiama, kad nebūtume abejingi. Dar anksčiau kalbėta apie tai, kaip svarbu nelikti vienam, o veikti kartu. Taip pasirinkta tema „Mažinkime savižudybes veikdami kartu“.

Šiais metais gimnazistai per ilgąją pertrauką buvo kviečiami traukti lapukus, ko jiems būtent dabar trūksta ir ką jie patys galėtų duoti kitiems. Atsakymus reikėjo dėti į vokus. Taip pat vyko loterija ir ištraukus užduotį ją reikėjo atlikti pačiam vienam. Tai užduotys, skirtos savęs pažinimui, kurios skatina skirti laiko sau.

Mokyklos psichologė R. Lukošienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė V. Žlibinienė mokytojams skaitė paskaitą apie savižudybių mitus. Klasių vadovai įgytas žinias perteiks savo mokiniams per klasės valandėlę.

Neverta užsidaryti tarp keturių sienų, jeigu užklumpa liūdesys. Nereikia ignoruoti mažų malonumų, pasivaikščiojimo ar susitikimo su draugais. Jeigu nuotaika ir nepasitaisys, nieko tokio, tačiau išvengsime nereikalingų minčių, kurios trukdo gyventi.

Danielius EINIKIS

Jaunųjų korespondentų klubo narys


Taip pat skaitykite:

Justas Ruškys: Gargždai išsineria iš podukros rūbo
Muziejuje – kelionė dramatiškais partizanų takais
Gargždų gimtadienyje – automobilių paroda
Pašto kasdienybė: nuo keistų dėžučių iki laukiančių skaitytojų
Koronavirusas iš rajono dar neatsitraukė:  išlikite budrūs, atlikite testus
Medis – ne skelbimų lenta
Girkališkė į šventę atėjo su Cibute
Gargždų autobusų stotis stebins cilindro forma

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Supratimo: žmogui ir paukščiui

Ryšys su gamtos pasauliu mums…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook