2020 Liepos 14
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Bendraamžiai

Paauglio užmojis – verslas ir paroje netelpantys planai

Jei būtų sudarinėjamas „Jauniklių pastogės“ nuolatinių herojų sąrašas, gargždiškis Saulius Balčiūnas jame užimtų tvirtą poziciją. Mat apie jo eksliuzyvinius sumanymus negali nerašyti. Pernai pradėjęs taisyti dviračius šiandien Saulius jau užsitarnavo patikimo meistro vardą. Tai jį paskatino siekti aukštumų – septyniolikmetis įkūrė savo įmonę. Lyg to būtų maža, ne per seniausiai tapo neformalaus jaunimo klubo „Šlavėjai“ pirmininku ir jau sukurpė aibę veiklos planų. Visoje Lietuvoje nuskambėjusi istorija apie svastikas demonstravusius klaipėdiečius be Sauliaus irgi neapsiėjo. Tačiau toks žaidimas su ugnimi gargždiškiui – tik dar viena galimybė įrodyti savo tiesą.

Užsiims dviračių gamyba

Praėjusią vasarą dviračių meistro amplua sužibėjęs S. Balčiūnas – uždarosios akcinės bendrovės „Rytas aušta“ vadovas. Tokios nekuklios pirmosios jo gyvenime pareigos. Tačiau vaikinas neketina kostiumuotas direktoriauti – jis pats gamins ir taisys dviračius. Klausiate, kaip septyniolikmetis gali įkurti įmonę? Sauliui uždarų kelių nėra: teismo būdu emancipuotas tapęs paauglys įgijo teisę ir į savarankišką verslą. Žinoma, neapsiėjo be tėvų finansinės paramos.

Saulius jau pagamino du dviračius – vienu važinėja pats, kitą gimtadienio proga padovanojo gerai draugei. „Dviračiai išsiskiria savo spalva ir komplektacija. Pavyzdžiui, Beatričei padovanojau rožinį su pintu krepšeliu. Stengiuosi gaminti retro stiliaus dviračius, todėl jau sugalvojau ir prekinį ženklą – „Restro“. Kol kas naudojau senus plentinio dviračio rėmus, o visa kita – naujos detalės. Dviračių patogumą galiu garantuoti šimtu procentų, nes juose neprikišta kiniškų detalių. Gaminu dviračius, kurie nesulūš vidury kelionės. Jų kaina galėtų siekti 500-600 litų“, – sakė jaunasis verslininkas, per šią vasarą sutvarkęs bene 300 dviračių.

Paklaustas, kaip seksis derinti verslą su 12 klasės rūpesčiais, „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientas patikino šiemet tvarkysiąs tik popierinius formalumus, ir veiklos iki vasaros nevystys. Nebent atsirastų individualių užsakymų. Tačiau įmonėje „išleidęs save atostogų“ Saulius žada rimtai atsidėti mokslams.

Tiesa, S. Balčiūnas savo verslavimą vertina atsargiai. Kol kas jis nedrįsta prognozuoti verslo sėkmės, tačiau teigia, jog jo paslaugų paklausa leidžia daryti išvadas, jog verslas seksis.

Apšluos jaunimo veiklą

Šią vasarą S. Balčiūnas su keletu draugų įkūrė neformalų jaunimo klubą ir pasivadino „Šlavėjais“. „Tai savęs neišaukštinantis pavadinimas. Stengsimės iš kasdienybės iššluoti „brudą“. Kol kas mūsų veikla nėra plati: kartą filmavome trumpus filmukus ir juos pristatėme žiūrovams, taip pat dalyvavome keliuose renginiuose. Per vasarą visą mano laiką surijo verslo reikalai, tačiau ateityje reikšimės dažniau. Planuojame susitikti su įdomiais, populiariais žmonėmis, rengti paskaitas“, – planus atskleidė paauglys. Klubo veikloje dalyvauja ir nemažai klaipėdiečių.

Kartu su tėčiu, taip pat Sauliumi, vaikinas klubo vardu neseniai dalyvavo Lenkijoje vykusioje tarptautinėje regatoje. Joje dalyviai plaukė dezeta – specialia valtimi, kuri, anot Sauliaus, primena senovinį burlaivį. „Regatos metu tenka ir buriuoti, ir irkluoti – 24 valandas beveik be pertraukos, – jautiesi kaip vikingas. Gaila tik, kad šiemet dėl prasto oro regatą teko trumpinti. Tačiau vis tiek tai buvo nepakartojami įspūdžiai“, – pasakojo S. Balčiūnas. Dešimtvietėje dezetoje gargždiškiai plaukė kartu su jūrų vilku, kapitonu Ričardu Zažeckiu, kuris yra daugiametis Klaipėdos aukštosios jūreivystės mokyklos dėstytojas.

Tiesos ieško rizikingai

Pažintis S. Balčiūnas labai vertina ir nevengia pasinaudoti. Pavyzdžiui, susidomėjęs, ar emancipacijos pripažinimo dokumentas galioja norint anksčiau gauti vairuotojo pažymėjimą, jis skambino tiesiai Seimo nariams Petrui Gražuliui ir Agnei Bilotaitei. Su parlamentare vaikinas susibičiuliavo dalyvaudamas renginyje Seime. Tiesa, kol kas dar neišsiaiškino, ar būdamas septyniolikos visgi galės vairuoti automobilį.

Beje, prieš kurį laiką visos televizijos skambėjo nuo svastikų istorijos, į kurią įsivėlė klaipėdiečiai. Kartu su jais esą nacistinius ženklus nešė ir Saulius. Tačiau vaikinas gina istorinę tiesą – nuotraukose buvo įamžinti ženklai, rasti dar pagonybėje. Paklaustas, ar nebijo rizikuoti šitaip elgdamasis, Saulius teigia žinantis istoriją ir nori, kad ją pripažintų šalies teisinė sistema. Gal todėl jo planuose – ir žiedų su tais pačiais ženklais gamyba.

Jolanta VENSKUTĖ


Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook