„Bangos“ futbolo legendą tebedrasko įtarimai

Žaisdama su „Žalgiriu“, „Banga“ vėl patyrė nesėkmę 5:1 (vienintelį „Bangai“ įskaitytą įvartį pelnė žalgirietis, įspyręs į savo vartus).

 

Gargždų miesto futbolo komanda „Banga“ tebesikapsto krizėje. Vasaros pradžioje klubui buvo mestas šešėlis, esą komandos vadovai iš anksto surežisavo varžybas ir taip siekė pasipelnyti lažybų punktuose. Dėl to visų žvilgsniai iškart nukrypo į naujuosius investuotojus iš Rusijos, o klubo dalininkų nesutarimai jau persikėlė į teismą. Kol šie kivirčijasi, „Banga“ ritinėjasi Lietuvos futbolo A lygos pažeme – šiuo metu užima 9-ąją vietą, o žaidėjų gretas jau paliko penki komandos senbuviai. Skanduotė „Kas laimės, kas laimės“ skamba vis tyliau.

Asociacijos „Gargždų bangos draugai“ direktorius V. Grigorjevas neneigia nei esamų skolų, nei komandos byrėjimo. Tačiau jis kai kuriuos klubo dalininkus ir „Gargždų rėmėją“ kaltina sabotažu.Skandalą sukėlė investuotojai

Priminsime, jog konfliktas „Bangos“ futbolo klube įsiplieskęs tarp klubo vadovybės – asociacijos „Gargždų bangos draugai“. Ją sudaro paramos ir labdaros fondas „Gargždų rėmėjas“ (jis jungia klubą remiančius verslininkus) ir šiemet sausį į klubą įsiliejusius investuotojus iš Rusijos Dmitrijų Ševčenko ir Dmitrijų Baidą. Kilus skandalui dėl galimai surežisuotų varžybų, būtent D. Baidą Lietuvos futbolo federacija pripažino vienu iš kaltininkų – esą investuotojas apie susitarimą žinojo. Jis dvejiems metams nušalintas nuo futbolo veiklos Lietuvoje, o klubui paskirta 50 tūkst. Lt bauda. Vėliau apskundus sprendimą bauda sumažinta iki 10 000 Lt.

„Gargždų rėmėjo“ pirmininkas Nerijus Galvanauskas ir dabar neneigia, kad Rusijos verslininkai į klubą buvo priimti griebiantis šiaudo – siekiant padidinti komandos biudžetą. Sutarta, kad visi trys nariai – du užsieniečiai ir fondas – dalinsis didžiąją dalį klubo išlaikymo naštos. Šiemet liepą patvirtintas „Bangos“ biudžetas siekė 1 465 000 Lt, tačiau realybėje klubas skęsta skolose.

„Mums tai karti pamoka. Matome, kad investuotojai sulaužė visus mūsų per 8 metus pastatytus tiltus: su savivalda, miesto bendruomene, vietiniu verslu, vaikų futbolu, fanais. Su VšĮ „Gargždų futbolas“ dirbome kaip vientisas klubas, įstaigos darbuotojai varžybose dažnai dėl to talkininkaudavo neatlygintinai. Dabar šis bendruomenės futbolo klubo reiškinys sugriautas. Darysime viską, kad 2015 m. „Banga“ grįžtų į vėžes“, – praėjus aštuoniems mėnesiams po džiaugsmingo investuotojų priėmimo kalbėjo klubo dalininkas D. Šatkus. Dokumentų negauna

Vienas iš klubo dalininkų Dainius Šatkus „Bangai“ teigė, kad asociacija tiksliai nežino, kurią dalį finansinių įsipareigojimų užsieniečiai investuotojai yra įvykdę. Su dokumentais gargždiškiams susipažinti esą neleidžiama. Tačiau „Gargždų rėmėjo“ atstovai skaičiuoja, kad klubo skolos gali siekti 200–300 tūkst. Lt. Dėl to fondas kreipėsi į teismą ir paprašė skirti laikinąsias apsaugos priemones tam, kad nebūtų iššvaistytas klubo turtas. Teismas šį prašymą tenkino ir asociacijos veiklą administruoti perdavė UAB „Principo reikalas“.

„Gargždų rėmėjo“ pirmininkas N. Galvanauskas aiškina, kad fondas savo finansinius įsipareigojimus vykdo ir pinigus, kaip sutarta, perveda kas ketvirtį. Per metus jie iš viso yra įsipa­reigoję klubą paremti apie 336 tūkst. Lt suma.

Asociacijos laikinosios administratorės UAB „Principo reikalas“ vadovas Irmantas Lengvinas „Bangai“ lakoniškai aiškino, kad įmonė turi prižiūrėti asociacijos veiklą, ką šiuo metu ir daro. Tačiau asociacijos direktorius Vladlenas Grigorjevas esą nesutinka administratoriams perduoti buhalterijos. Nors banko išrašai liudija, kad vienas iš investuotojų išties tepervedęs kuklią sumelę, I. Lengvinas akcentavo, kad tai nerodo tikslios situacijos. „Neturime kasos dokumentų, kitų išrašų. Gal pinigai perduoti kitu būdu“, – išvadų daryti neskubėjo jis. Bylą nagrinės Klaipėdos apygardos teismas.

Nuo komandos nusigręžė

Teisme verslininkai mindžikuoti gali ilgiau nei metus. O kokia dabar „Bangos“ realybė? Asociacijos „Gargždų bangos draugai“ direktorius V. Grigorjevas neneigia nei esamų skolų, nei komandos byrėjimo. Tačiau jis kai kuriuos klubo dalininkus ir „Gargždų rėmėją“ kaltina sabotažu. Direktorius visoms varžyboms ruošiasi vienas: atsivežęs savo kompiuterį spausdina išrašus, perka žaidėjams vandenį, net pats stoja pardavinėti bilietų. Juristu dirbantis asociacijos direktorius dar mina ir kelius į teismą, mat siekiama panaikinti laikinąjį administravimą ir iš „Gargždų rėmėjo“ prisi„Gargždų rėmėjo“ pirmininkas Nerijus Galvanauskas įvertino du grėsmingiausius scenarijus. Jei klubas sezoną baigs su skolomis, LFF tiesiog nepratęs licencijos žaisti A lygoje. Taip komanda netektų 8-erių metų įdirbio. „Dar blogiau būtų, jei asociacija bankrutuotų. Tada „Bangos“ vardą reikėtų pamiršti ilgam – kol bus grąžintos skolos“, – sakė N. Galvanauskas. teisti 20 000 Lt.

Maža to, V. Grigorjevas pa­teikia kitą versiją – esą tai „Gargždų rėmėjas“ nėra pervedęs visų numatytų pinigų, tad klubas ir klimpsta skolose. Direktoriaus telefonas netyla nuo kreditorių skambučių – kam 100, kam 200 ar 5 000 Lt reikia grąžinti. Neneigiama, kad vėluoja ir atlyginimai žaidėjams. Penki iš jų jau paliko klubą. „Komandos žlugdymas vyksta nuo liepos mėnesio, bet mes dar laikomės. Liepą pradėjome mokėti atlyginimus už balandį, jaunimui jau už birželį padengėme skolas“, – tikino asociacijos direktorius.

Šiaip ne taip buvo rasta ir lėšų „Bangos“ išvykai į Airiją, kur komanda žaidė Europos taurės atrankos varžybose. Tam prireikė 20 000 Lt. Nors „Banga“ atrankos neįveikė, UEFA už patekimą į atranką klubui netrukus turi pervesti 135 000 eurų (467 tūkst. Lt). Su šiais pinigais ir Savivaldybės parama, anot V. Grigorjevo, klubas išsikapstys iš skolų ir naująjį sezoną pradės su solidžiu „pliusu“ sąskaitoje.

Anot direktoriaus, jei „Gargždų rėmėjas“ neperves visų numatytų pinigų, galbūt net bus siekiama fondą iš asociacijos pašalinti.

Skirstosi dėl skolų

Gargždų „Bangą“ jau paliko vartininkas Šarūnas Jurevičius, gynėjai Karolis Urbaitis ir Davydas Arlauskis, saugas Evaldas Grigaitis ir net kapitonas Aurelijus Staponka. Šiuos patyrusius žaidėjus stadione pakeitė dar visai jauni Edgaras Drąsutis (18 m.), Ignas Driomovas (17 m.), taip pat Benas Spietinis, Klaudijus Upstas. Jiems tenka nemenkas spaudimas – A lygoje „Banga“ nusirito į priešpaskutinę 9 vietą lentelėje, o sezono pradžioje buvo net 2-ojoje.

Visgi V. Grigorjevas nemano, kad pagrindinėje komandoje turi žaisti gargždiškiai. „Kas pasakė, kad tai turi būti gargždiškiai?“ – klausė jis ir akcentavo, kad futbolą mieste žaidžiantys vaikai irgi nuteikiami prieš komandą. „Turėjome žaisti paskutines dublerių varžybas su „Žalgirio“ dubleriais, bet vaikų mums neduoda VšĮ „Gargždų futbolas“. Federacija baus, o neigiama nuomonė bus apie mus“, – priešiškumu neabejojo pašnekovas.

Tuo tarpu išėjusieji žaidėjai aiškina tiesiog nesulaukę algų. Pirmą kartą „Bangos“ istorijoje žaidėjai sutartis su klubu nutraukti prašė LFF. „Savo darbą atlikome, o pinigų vis negavome. Nusibodo laukti“, – sakė po trijų mėnesių laukimo komandą palikęs gargždiškis K. Urbaitis. Anot jo, buvo sutarta dėl premijų už laimėtas varžybas, tačiau jos buvo mokamos tik pirmuosius kartus. E. Grigaitis „Bangai“ patvirtino jau pradėjęs derybas su kitu futbolo klubu. Iš Kalvarijos į Gargždus važinėjęs vyras sarkastiškai svarstė, kad galbūt komandoje žaidžiantis jaunimas yra turtingas. „Gal turi daug pinigų susitaupę, nežinau. Kai man buvo 19, aš irgi galėjau veltui žaisti, o dabar man 26-eri, turiu šeimą, kurią reikia išlaikyti“, – kalbėjo buvęs „Bangos“ žaidėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių