Baltijos jūroje barstysime?

Labai nustebau, kad šiuo sudėtingu pandemijos laikotarpiu grupė Seimo narių siūlo leisti kremuotų palaikų pelenus išbarstyti Baltijos jūroje toliau nuo kranto, upėse, išskyrus gyvenamąsias teritorijas.

Man atrodo, kad dabar yra žymiai svarbesnių darbų, kuriems Seimas turėtų skirti daugiau dėmesio. Kiek žinau, pagal dabartinę tvarką kremuoti palaikai yra laidojami dedant juos į kapavietę kapinėse arba į nišą kolumbariume, pelenai gali būti išbarstomi kapinių kremuotų palaikų barstymo lauke. Taip pat kremuoti žmogaus palaikai urnoje gali būti laikinai saugomi namuose ar kitose saugojimui tinkamose vietose.

Nežinau, ar toks pasiūlymas yra tinkamas. Turint omenyje, kad Baltijos jūra yra viena iš labiausiai užterštų jūrų. Neįsivaizduoju, koks tai būtų malonumas maudytis mūsų jūroje žinant, kad čia yra kapavietė.

Gal reikėtų Seimui nuo visokių antrinių temų svarstymo grįžti prie svarbesnių klausimų, kurie dabar jaudina žmones: kaip veiks mūsų ekonomikos modelis po karantino, kaip tai atsispindės mokesčių sistemoje, kokios mūsų švietimo gairės ir kt.

Stasys MAŽRIMAS

 


Taip pat skaitykite:

Senjorų vakcinacija: vieni džiaugiasi, kiti atsisako
Saugi kaimynystė – ne tik užkarda, bet ir bendrystė
Darom iki galo!

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Šimtadienio klūpsniai

Prieškovidinio laikotarpio mokyklose vasaris būdavo…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook