Asmeninė patirtis

Pigaus skrydžio kaina


Gargždiškis, skridęs į Frankfurtą prie Maino pigių skrydžių bendrovės „Raynair“, priklausančios Airijai, lėktuvu, sugaišęs laiko, praradęs pinigų, nusivylęs tvirtino, kad buvo pažeistos jo teisės. Savo įspūdžius jis papasakojo „Bangos“ skaitytojams.


Gruodžio mėnesį, atostogų metu, Gargžduose dirbantis Alvydas Žerlauskas sumanė aplankyti Frankfurte prie Maino, Vokietijoje, studijuojančią savo dukrą Ramunę.


„Internete ji surado Airijos pigių skrydžių bendrovę „Raynair“. Lapkričio 25 d. nupirko bilietus ir atsiuntė man“, – pasakojo A. Žerlauskas.


Pasak jo, kelionė iš Rygos į Frankfurtą prie Maino ir atgal kainavo 55 eurus (apie 200 litų). Tačiau automobiliu nuriedėti į Rygą atsiėjo dar 200 litų.


„Nuskridome gražiai, nusileidome švelniai, – dalijosi įspūdžiais pašnekovas. – Tačiau lėktuvas nusileido ne didžiajame Frankfurto prie Maino oro uoste, bet už 100 kilometrų nuo jo. Mat pigūs skrydžiai – tik naktiniai“.


Taigi naktį reikėjo važiuoti nemažą atstumą. Kelionei į Frankfurtą prie Maino reikėjo išleisti 12 eurų (40 litų). „Pas dukrą atsiradau naktį, 3 val. mūsų laiku“, – pasakojo pašnekovas.


Po keturių dienų viešnagės susiruošė į namus. Jokio nerimo nejautė – juk bilietas kišenėje.


„Gruodžio 12 d. vakare tikėjausi iš mažojo oro uosto 19.30 val. įsėdęs į lėktuvą sėkmingai sugrįžti į Lietuvą, – prisiminė A. Žerlauskas. – Tačiau mums pranešė, kad dėl blogo oro – pakilusio rūko neskrisime“.


Pašnekovas kalbėjo, jog apie 200 lėktuvo keleivių atsistojo į eilę perregistruoti bilietus. „Mums paaiškino, kad galbūt gruodžio 17 d. tilpsime į šiuo reisu skrisiantį lėktuvą, – sakė A. Žerlauskas. – Mums pareiškus nepasitenkinimą, pasiūlė skristi per Stokholmą. Veltui, bet iš ten į Rygą reikėjo mokėti 80 eurų“. Tačiau šis skrydis būtų užsitęsęs apie 2 paras. Piktinosi ne tik mūsų pašnekovas, bet ir kiti lietuviai, grįžtantys į Lietuvą iš užsienio atostogauti. Nupirktos lauktuvės, pinigai išleisti, nes už bilietą seniai sumokėta.


Oro uosto darbuotojai nuliūdusiems keleiviams pasiūlė dar vieną variantą: laukimo salėje praleisti naktį ir pusę dienos – iki 14 val. ir skristi į Suomiją.


„Pasirinkome šį variantą. Naktį praleidome su likimo broliais nesumerkę akių. Jautėmės pažeminti, – neslėpė A. Žerlauskas. – Normali aviakompanija tokiu atveju būtų apnakvindinusi viešbutyje, paskyrusi pinigų maistui. Į mūsų reikalavimus tai gauti uosto darbuotojai nereagavo. Supratome, kad mūsų teisės pažeistos“.


Kitą dieną 14 val. keleiviai išskrido į Suomiją. Skraidino ta pati pigių skrydžių bendrovė. Kelionei iš Suomijos į Rygą teko nusipirkti bilietą už 60 eurų. Ne visi turėjo pinigų – skolinosi.


„Bilietą reikėjo pirkti internetu, o tam būtina speciali internetinė kortelė, kurios nė vienas neturėjome, – pasakojo A. Žerlauskas. – Tačiau sumokėjus po 10 eurų, oro uosto darbuotojai mums parūpino bilietus“.


Pašnekovas nusivylė šia pigių skrydžių bendrove: prarastos dvi paros, nenumatytos išlaidos – 400 litų. „Niekas negali garantuoti laimingo sugrįžimo, – guodėsi A. Žerlauskas. – Betgi visame pasaulyje naudojamasi pigiais skrydžiais ir žmonės patenkinti“.


Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių