Aplinkos ministerijai – našlaitės dalia?

Susirinkusiuosius į susitikimą su premjeru S. Skverneliu domino aplinkosauginiai klausimai, dėl to teirautasi, kada pagaliau Aplinkos ministerija turės šeimininką.

Ministras Pirmininkas informavo, kad vadovaujant buvusiam aplinkos ministrui įgyvendinta miškų urėdijų pertvarka, tačiau kitose srityse nepavyko pasiekti norimo rezultato. „Teikiant naujo aplinkos ministro kandidatūrą norėta, kad tai būtų žmogus, nesusijęs nė su viena aplinkosaugos valdymo sritimi: nei žvejas, nei medžiotojas, nei šiukšlininkas“, – vaizdžiai pasakojo S. Skvernelis. Siekta pasiūlyti neutralų žmogų, turintį daug teisinių žinių, dėl to ir buvo pasiūlyta teisingumo viceministrės, LSDDP narės Irmos Gudžiūnaitės kandidatūra. Pastaroji Prezidentės buvo atmesta. Viešai pranešta, jog kandidatė esą neturi reikiamos dalykinės patirties ir susitikime su Prezidente nepademonstravo vadovavimui aplinkos apsaugos sektoriui reikiamų žinių ir kompetencijos. Tačiau, S. Skvernelio įsitikinimu, jos kompetencija tinkama, ji Vyriausybės posėdžiuose dažnai labai kompetentingai pristatydavo klausimus. „Galiu atsakingai pareikšti: ne aš sukėliau konfliktą. Kaip visada, kandidatūrą derinau: pirmiausia kandidatas neoficialiai tikrinamas, jei reikia, įvyksta neoficialus susitikimas Prezidentūros rūmuose ir tik tada, kai gaunu žinią (raštu ar žodžiu), kad galima teikti kandidatūrą, ją teikiu. Jūs matote tik oficialiąją procedūros dalį. Šįkart buvo pirmas kartas, kai kandidatūra buvo atmesta be argumentų“, – įsitikinęs premjeras.

Jo nuomone, dabar surasti kitą kandidatą būtų ypatingai sunku, nes kas ryšis kone viešoms patyčioms. „Kiek man dabar teikti kandidatų, 15–20? Kada bus stop? A. Butkevičius teikdavo vieną po kito... Manau, racionaliausia, kad laikinai aplinkos ministro pareigas eis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas“, – teigė Ministras Pirmininkas. Anot jo, verta pasvarstyti, ar šių dviejų ministerijų nereikėtų sujungti. Turėtume ne tik viena biurokratine institucija mažiau, bet ir išvengtume besidubliuojančių funkcijų.

Agnė ADOMAITĖ


Taip pat skaitykite:

Taryba nuotoliu įveikė 40 klausimų darbotvarkę
Investicijos atsipirko gerais rezultatais
Mokymai socialiniams darbuotojams – svarbus žingsnis išvengti antrosios bangos
Išsėtinė sklerozė – klastinga, bet kontoliuojama
Sodininkų bendrijų problemos neužgožia noro jose kurtis
Padėka išsiliejo dainomis nuo „Bastilijos“ stogo
Lapiškiai atkurs pavogtą skulptūrėlę
Tilvikiškių pasididžiavimas – Beržų slėnis
Šypsenų dėžutėse – Rotary klubo dovanos vaikams
„Jaunimo linijos“ savanoriai:  „Pokalbiai apie sunkumus gali gydyti“
„Kiekviena proga groti yra proga mokytis“, – įsitikinęs jaunasis muzikas
Krištolinio balso savininkas iš Gargždų – televizijos projekto superfinale

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Skaudu, bet reikalinga

Hitleris vienas nieko nepadarė,…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook