Aplinkos ministerijai – našlaitės dalia?

Susirinkusiuosius į susitikimą su premjeru S. Skverneliu domino aplinkosauginiai klausimai, dėl to teirautasi, kada pagaliau Aplinkos ministerija turės šeimininką.

Ministras Pirmininkas informavo, kad vadovaujant buvusiam aplinkos ministrui įgyvendinta miškų urėdijų pertvarka, tačiau kitose srityse nepavyko pasiekti norimo rezultato. „Teikiant naujo aplinkos ministro kandidatūrą norėta, kad tai būtų žmogus, nesusijęs nė su viena aplinkosaugos valdymo sritimi: nei žvejas, nei medžiotojas, nei šiukšlininkas“, – vaizdžiai pasakojo S. Skvernelis. Siekta pasiūlyti neutralų žmogų, turintį daug teisinių žinių, dėl to ir buvo pasiūlyta teisingumo viceministrės, LSDDP narės Irmos Gudžiūnaitės kandidatūra. Pastaroji Prezidentės buvo atmesta. Viešai pranešta, jog kandidatė esą neturi reikiamos dalykinės patirties ir susitikime su Prezidente nepademonstravo vadovavimui aplinkos apsaugos sektoriui reikiamų žinių ir kompetencijos. Tačiau, S. Skvernelio įsitikinimu, jos kompetencija tinkama, ji Vyriausybės posėdžiuose dažnai labai kompetentingai pristatydavo klausimus. „Galiu atsakingai pareikšti: ne aš sukėliau konfliktą. Kaip visada, kandidatūrą derinau: pirmiausia kandidatas neoficialiai tikrinamas, jei reikia, įvyksta neoficialus susitikimas Prezidentūros rūmuose ir tik tada, kai gaunu žinią (raštu ar žodžiu), kad galima teikti kandidatūrą, ją teikiu. Jūs matote tik oficialiąją procedūros dalį. Šįkart buvo pirmas kartas, kai kandidatūra buvo atmesta be argumentų“, – įsitikinęs premjeras.

Jo nuomone, dabar surasti kitą kandidatą būtų ypatingai sunku, nes kas ryšis kone viešoms patyčioms. „Kiek man dabar teikti kandidatų, 15–20? Kada bus stop? A. Butkevičius teikdavo vieną po kito... Manau, racionaliausia, kad laikinai aplinkos ministro pareigas eis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas“, – teigė Ministras Pirmininkas. Anot jo, verta pasvarstyti, ar šių dviejų ministerijų nereikėtų sujungti. Turėtume ne tik viena biurokratine institucija mažiau, bet ir išvengtume besidubliuojančių funkcijų.

Agnė ADOMAITĖ


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Tam davė, o tam nekliuvo

Švenčių maratonas jau praeity – grįžome…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar pildote sau duotus pažadus?