Ant prekystalių – miško gėrybės

Vos tik žemę atgaivino stiprus lietus, Gargždų turguje pasirodė pirmieji grybai, surinkti rajono miškuose. Sausra atsiliepė miško gėrybėms – mėlynių nedaug, uogos smulkios. Tačiau prekiautojai pardavinėjo tokiomis pat kainomis kaip pernai.

Vakar Gargždų turguje galėjai rinktis miško gėrybių: litras mėlynių – 6 Eur, stiklinė žemuogių – 2. Voveraičių kaina – pagal dydį ir tai, kokiame miške grybautojui pavyko jų rasti. Už litrą prašė skirtingai: nuo 5 iki 8 eurų. Praėjusį šeštadienį kai kam pavyko parduoti litrą po 10 eurų.

Pirmadienį apie 20 litrų voveraičių į turgų atvežė Saugų, Šilutės rajono gyventojai. Jie prašė 5 eurų už litrą, bet ankstyvi pavieniai pirkėjai tik smalsavo. Klaipėdos rajono gyventojai iki birželio pabaigos duso nuo karščio, o saugiškiai jau mėnesio viduryje rinko pirmąsias voveraites, nes anksčiau sulaukė lietaus. Už litrą jų pirkėjai atseikėjo po 8 eurus.

Gargždiškė Dalia Endriejavo miškuose pririnko apie porą litrų ką tik pradėjusių dygti voveraičių. Už litrą prašė 5 - 6 eurų. Pėžaičių miškuose su artimaisiais pasisukinėjęs Vytautas prigrybavo apie 4 litrus voveraičių ir tikėjosi už vieną gauti 8 Eur. Pasak jo, grybautojų pilnas miškas, o grybai dar tik pradėję dygti.

Gargždiškė Zina jau patikrino, kiek Endriejavo miškuose užderėjo mėlynių. „Ne visur yra, uogos mažos, bet kaina kaip pernai“, – kalbėjo uogautoja.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ


Taip pat skaitykite:

J. Ruškys: Gargžduose teritorijos planuojamos kompleksiškai
Nei panešti, nei pavežti
Brangiuose laukuose pernykštės kanapės įžiebė pasipiktinimą
Lietuvos čempionate – gargždiškės triumfas
Sulčių spaudėjai dar neįsibėgėjo
Nauji įpročiai – dėl visų gerovės
Tiesioginių išmokų prognozės: kas laukia ūkininkų
Rašytojas savo kailiu pajuto kibernetinių užpuolikų smūgį
Choro „Aukuras“ programoje – Baltijos šalių šiuolaikinių kūrėjų muzika

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Grybai vertesni nei rinkimai?

Grybautojų tema rugsėjo dienomis akivaizdžiai…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook