2020 Liepos 14
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Amžius – ne kliūtis gargždiškei mėgautis šokiu

„Judėjimas – sveikata: esu pavyzdys“, – nuotaikingai sakė L. Škarubskienė su partneriu A. Soraka.

„Esu senjora, nesveikai norinti šokti“, – prisipažino 78-erių metų gargždiškė Liucija Škarubskienė, Trečiojo amžiaus universiteto sukakties renginio dalyviams scenoje su partneriu dovanojusi pramoginius šokius tango ir čia čia čia. Tik sulaukusi brandos ji ryžosi šokti ir tapo laiminga. Pasak Liucijos, senjoro gyvenimo laimė priklauso nuo paties senjoro.

Atgaivintas jaunystės pomėgis

Jaudulys sustingdė kūną – atėmė rankas, kojos tapo švininės, kai 78-erių metų gargždiškė L. Škarubskienė su partneriu išėjo į sceną šokti tango ir čia čia čia. Jaunystėje pramoginis šokis – nuotykis, o baigiant aštuntą dešimtmetį – iššūkis. Įveikti jaudulį padėjo šokių studijos „Svajonė“ vadovas Alvydas Soraka, kuris gargždiškę moko pramoginių šokių, yra jos partneris.

„Kaip aš norėjau jaunystėje šokti, – prisipažino nuo Rokiškio kilusi L. Škarubskienė, kelis dešimtmečius gyvenanti Gargžduose. – Penkiametė mokėjau šokti valsą, polką, fokstrotą, padispaną – vyresnieji broliai išmokė. Ir mano tėvai buvo mėgėjai šokti. Būdavo, įsijungs radiją, pasklis „Subatvakario“ muzika, ir apsikabinę šoks abu. Tačiau mokykloje manęs nepriėmė – sakė prastai šoku... Anuomet šokių būrelyje šoko elito – kolūkio pirmininko, specialistų, mokytojų vaikai.“

Jaunystėje Liucija itin mėgo šokių vakarėlius – iki šiol prisimena, kokį pasisekimą tarp vaikinų turėjo – juk puiki šokėja buvusi. „Sūnus Vytautas, moksleivis, šoko Gargždų kultūros namuose, „Minijos“ kolektyve“, – sakė pašnekovė.

L. Škarubskienę, kadaise dirbusią Lietuvos draudimo Klaipėdos rajono skyriuje vyriausiąja buhaltere, traukė scena. Jos kolegos sakydavę, kad ji ne savo rogėse sėdi. Tuomet ji nuėjo vaidinti į Gargždų kultūros namus, mėgėjų teatrą. „Spektaklyje „Palangos liūtas“, kurį režisavo šviesaus atminimo Vytautas Rimavičius, teko vienas iš pagrindinių vaidmenų. Vaidinome ne tik Gargžduose, bet ir į gastroles važiuodavome“, – dalijosi prisiminimais L. Škarubskienė.

Akimirkos džiaugsmas

„Mano vyras niekur nenori eiti iš namų, todėl daugelis galvoja, kad aš našlė, – nusijuokė Liucija. – O man sulaukus 60 metų, atsivėrė langas į pasaulį.“

Stimulas buvę kaimynės žodžiai, kad reikia gyventi sau. „O ką tai reiškia? Žiūrėti televizijos serialus? Man jie nepatinka – aš nesveikai noriu šokti“, – atskleidė L. Škarubskienė.

Bet pirmiausia ji ėmė sportuoti. Miesto Sporto centre pradėjo lankytis pajutusi diskomfortą dėl antsvorio. „Svėriau 96 kg – nebeužlipau ant dviračio. Jau 5 metus du kartus per savaitę su treneriu mankštinuosi, grupėje esu vyriausia“, – neslėpė pašnekovė. Be to, ji dalyvauja projekte „Aš judu“ – sportuodama atsikratė 16 kg. „Nebedūstu šokdama, sunormalėjo kraujospūdis – anksčiau gėriau po dvi tabletes kasdien. Sloga nesirgau 5 žiemas. Apie ligas negalvoju – svarbu, kad dabar jaučiuosi gerai“, – šypsojosi senjora.

Traukia ne tik pramoginiai

L. Škarubskienė prisiminė, kai radusi skelbimą apie Gargžduose kuriamą šokių studiją nuėjo į „Lijo“. „Turėjau drąsos – atėjusi pamačiau, kad aplinkui vien jaunimas. Žvilgčiojo į mane, šnibždėjosi: „Močiutė“. Pasijutau nejaukiai“, – prisipažino šokių išsiilgusi senjora.

Pirmoje repeticijoje šoko viena, nes neturėjo partnerio. Šokių vadovas A. Soraka, išgirdęs, jog senjora labai nori šokti, sutiko būti jos partneriu. Tačiau po 3 metų Gargžduose iširo šokėjų mėgėjų grupė, o ji repeticijų nenutraukė – iki šiol kartą per savaitę važinėja mokytis pramoginių šokių į uostamiestį. Jai negaila per mėnesį išleisti kelių dešimčių eurų.

„Neapsakomas malonumas šokti pramoginius šokius“, – tvirtino 12 pramoginių šokių besimokanti L. Škarubskienė.

Gargždiškė taip pat įsijungė į Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblį „Minija“. Jai nesunku suderinti repeticijas pastarajame ir šokių studijoje „Svajonė“. O pasaulio tautų šokių kolektyvas TAU „Skinija“ ir linijiniai šokiai TAU netrukdo – visur Liucija suspėja.

Ir ne tik pramoginius šokius šoko scenoje Gargžduose. Su „Skinija“ ji buvo išvykusi šokti Palangoje, Kretingoje, Klaipėdoje, Jūros šventėje, Kelmės rajone vykusiame TAU šokių festivalyje.

Virginija LAPIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.


Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook