Akupunktūros specialistas skausmą gydo adatomis

Du kartus per savaitę Gargždų ligoninėje pacientus gydo refleksoterapeutas, vienas garsiausių Lietuvos akupunktūros specialistų Ilja Seldinas. Nors ligonių kasos už gydymą adatomis nemoka ir už šią paslaugą reikia mokėti iš savo kišenės, norinčiųjų gydytis netrūksta. Dažniausiai čia kreipiasi sergantieji osteoartritais, kamuojami nugaros, pečių, kelių ir kitų lėtinių skausmų.

Susidomėjo vaikystėje

Gydytojas refleksoterapeutas I. Seldinas dešimt metų gyveno ir dirbo Niujorke. Prieš kelerius metus grįžęs į Lietuvą Klaipėdoje jis įkūrė Alternatyvią skausmo gydymo kliniką, kurios padaliniai veikia ir Kaune, Panevėžyje, Tauragėje, Liepojoje. Klinikoje taikomos tradicinės ir netradicinės skausmo blokavimo technologijos. Vienas iš dažniausiai taikomų skausmo malšinimo būdų – akupunktūra. Ja medikas susidomėjo dar vaikystėje, paskatintas savo tetos. „Vaikystėje iškritau iš medžio ir patyriau rimtą peties traumą. Teta mane išgydė petį badydama adatomis, po trijų procedūrų jau galėjau judinti ranką. Po šio įvykio ir pats ėmiau domėtis akupunktūra, panorau giliau tai studijuoti“, – prisiminė pašnekovas.

Refleksoterapeutas I. Seldinas yra baigęs Leningrado medicinos institutą. Internatūrą jis atliko Kaliningrado miesto ligoninėje. Gydyti adatomis medikas mokėsi lankydamas kursus Maskvoje, JAV. Jis yra parašęs daugiau nei 150 mokslinių straipsnių, daug prisidėjęs integruojant Rytų medicinos technologijas į šiuolaikinę Vakarų mediciną. Lenkijoje ir Niujorke veikia refleksoterapijos klinikos, kur naudojama gydytojo I. Seldino metodika.

Gargždų ligoninėje pacientus gydantis refleksoterapeutas I. Seldinas teigė, jog akupunktūros procedūra nėra itin maloni, bet ir ne per daug skausminga: „Naudojamos sterilios vienkartinės adatos. Priklausomai nuo gydymo lokalizacijos, pacientas gali sėdėti arba gulėti. Tinkamai atliekama akupunktūra yra juntama, tačiau neskausminga, nes adatos yra labai plonos. Adatos dūrio vietoje pacientas gali jausti švelnų dilgčiojimą, šilumą ar sunkumo jausmą.“

Medikas siekia, kad apie akupunktūrą kuo daugiau sužinotų ne tiek ligoniai, kiek gydytojai reabilitologai. „Esu parengęs mokomąją programą, kurią tikiuosi patvirtins Švietimo ir mokslo ministerija. Pagal ją būtų galima mokyti reabilitologus, jog jie patys galėtų gydyti adatomis. Tada jų darbas būtų efektyvesnis, o ligoniams nuo to būtų tik geriau. Jei reabilitacijai po sunkių ligų greta skiriamų procedūrų kartu būtų taikoma ir akupunktūra, žmogus sveiktų daug greičiau“, – įsitikinęs jis.

Nėra stebukladarys

Jau kelis mėnesius dukart per savaitę į Gargždų ligoninę gydyti adatomis atvažiuojantis refleksoterapeutas teigė, jog pacientų netrūksta. Pasaulinė sveikatos organizacija šiuo metu pripažįsta apie 30 susirgimų ir būklių, kurios gali būti gydomos akupunktūros pagalba, tačiau viena pagrindinių akupunktūros naudojimo sričių yra skausmo mažinimas. Žmonės kreipiasi dėl įvairaus pobūdžio skausmų, dažniausiai dėl artrito, nugaros, pečių, kelių lėtinių skausmų, vargstantys dėl degeneracinių procesų, uždegimų. Medikas savęs nevadina stebukladariu ir atvirai sako, jog pagydyti nuo visų ligų negali. „Nesu natūralistas, kuris propaguoja gyvenimą be medikamentų. Akupunktūrą taikau tik tada, kai tikrai žinau, jog žmogui tai padės. Jei matau, jog problemą greičiau galima išspręsti kitais gydymo būdais, pacientą siunčiu pas kitus specialistus“, – tikino medikas. Jei jaunas žmogus turi problemų dėl sąnarių, akupunktūra galima numalšinti skausmą, tačiau, pasak I. Seldino, esminės problemos tai neišsprendžia: „Jaunam žmogui reikia judėti, gyventi aktyvų gyvenimą, tad reikia ne skausmą malšinti, o spręsti problemą iš esmės. Todėl reikia ne akupunktūros, o ortopedo, traumatologų gydymo, kad pagalba būtų ilgalaikė ir efektyvi.“ Kita situacija, kai sąnarių skausmais skundžiasi vyresnio amžiaus pacientai, kurių organizmas jau yra apsnūdęs, ląstelės lėtai atsinaujina. Jiems akupunktūra puikiai tinka, nes malšina skausmą, skatina ląstelių regeneraciją.

Profilaktiškai nebado

I. Seldinas akcentavo, jog akupunktūra yra šiuolaikinės medicinos šaka, kuri turi savo indikacijas: „Tikrai ne kiekvieną pacientą apsiimu gydyti adatomis. Tarkime, ateina žmogus, kuris skundžiasi skaudančia nugara. Jei matau, jog skausmus lėmė peršalimas, persitempimas, tai pirmiausia siūlau palankyti įvairias fizioterapijos procedūras ar išgerti vaistų kursą. Profilaktiškai akupunktūros irgi netaikau. Profilaktiškai reikia eiti į baseiną, judėti, o ne badytis adatomis. Akupunktūra yra gydymo metodas ir jo bet kada taikyti negalima.“

Paprašytas prisiminti kokį sudėtingą atvejį, kai gydymas adatomis buvo efektyvus, gydytojas tikino, jog tokių pavyzdžių yra ne vienas. Kartu su imunoglobulino terapija derinta akupunktūra ant kojų tikrąja ta žodžio prasme pastatė gargždiškį berniuką, kuriam buvo nustatyta išsėtinė sklerozė. „Kai tą vaiką pamačiau pirmą kartą, jis gulėjo lovoje, negalėjo judėti. Dabar jis sveikas, eina į mokyklą“, – laimingą istoriją prisiminė pašnekovas bei pridūrė, jog tai, ką jis daro, nėra stebuklas, tiesiog gydymo adatomis poveikis yra didžiulis.


  • Dešimties akupunktūros procedūrų kursas, kuris, pasak mediko, yra optimaliausias ir veiksmingiausias, suaugusiems, dirbantiems asmenims kainuoja 520 litų

    (52 Lt už vieną procedūrą).

  • Žmonėms su negalia, pensininkams, moksleiviams, studentams taikoma nuolaida ir 10 procedūrų kursas kainuoja 420 litų.

  • Vienkartinės procedūros kaina 70 litų. 5 procedūrų kursas atsieina 300 litų (60 litų už procedūrą).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių