Akupunktūros specialistas gargždiškiui Rokui tapo stebukladariu

Nuo praėjusių metų rudens Gargždų ligoninėje pacientus gydantis refleksoterapeutas, garsiausias Lietuvos akupunktūros specialistas Ilja Seldinas šią savaitę pakvietė į naujo refleksoterapijos kabineto ligoninėje atidarymą. Nuo šiol daug erdvesniame kabinete gydyti adatomis jis galės dar daugiau pacientų. O jų ir dabar netrūksta. Žmonės į mediką dažniausiai kreipiasi dėl įvairaus pobūdžio skausmų. Nors I. Seldinas savęs stebukladariu nevadina ir atvirai sako, jog pagydyti nuo visų ligų negali, tačiau 17 metų gargždiškio Roko istorija beveik prilygsta stebuklui.

Liga užklupo netikėtai

Naujojo refleksoterapijos kabineto Gargždų ligoninėje atidaryme dalyvavęs Rokas Lukauskas su mama Ligita ir jaunesniuoju broliu Titu šiandien atrodo sveikas ir guvus vaikinas. Sunku patikėti, kad vos prieš penkerius metus jis nejudėdamas gulėjo lovoje, beveik nieko nebematė ir negirdėjo. Roko mama Ligita pasakojo, jog jokiomis sveikatos problemomis nesiskundusį jos sūnų liga pakirto netikėtai ir greitai. „Buvo 2009 metų liepos penktoji. Rokas kieme žaidė krepšinį, kitą dieną su visa šeima planavome važiuoti į Palangą ir važinėtis dviračiais. Tačiau ryte atsikėlęs sūnus skundėsi, jog labai blogai jaučiasi, vakare ėmė stipriai vemti. Nieko nelaukę išvažiavome į ligoninę Klaipėdoje, deja, ten gydytojai negalėjo pasakyti, kas atsitiko“, – sūnaus ligos pradžią prisiminė Ligita. Iš Klaipėdos Rokas buvo pervežtas į Vilnių, tačiau ir ten medikai ilgai negalėjo nustatyti tikslios diagnozės. O berniuko būklė sparčiai blogėjo, per kelias savaites jis neteko 12 kilogramų, ėmė šlubuoti įvairios organizmo funkcijos. „Per pusmetį nuo liepos iki gruodžio mėnesio būklė taip pablogėjo, kad Rokas nebevaikščiojo, gulėjo lovoje ir beveik nieko nebematė. Pamažu aiškėjo ir diagnozė – ūmi išsėtinė sklerozė. Tačiau niekas negalėjo atsakyti, kodėl ji atsirado, giminėje nė vienas nėra ja sirgęs“, – pasakojo moteris.

Gydyti berniuko grįžo iš Amerikos

Dėl ūmios sūnaus ligos neviltyje atsidūrusi Ligita bendravo su dabartine Alternatyvaus skausmo gydymo klinikos administracijos vadove Audra Jankeliūniene. Ji prieš penkerius metus kaip tik skrido į Ameriką aplankyti tuomet dar ten gyvenusio gero draugo Ilja Seldino. Audra Roko mamai pasiūlė paimti ir medikui parodyti berniuko ligos istoriją. Susipažinęs su ja I. Seldinas ryžosi skristi į Lietuvą ir padėti Rokui pasveikti. Geriausias Lietuvos akupunktūros specialistas ėmė berniuką badyti adatomis. Pamatęs, jog vien adatos problemos neišspręs, pats gydytojas pasiūlė greta dar taikyti ir imunoglobulino terapiją. Pamažu toks gydymų derinimas pastatė gargždiškį ant kojų. Šiandien Rokas vėl lanko mokyklą, važinėja dviračiu, žaidžia krepšinį. „Už visa tai esame dėkingi gydytojui Seldinui. Jis tapo tikru mūsų šeimos nariu. Rokui gydytojas yra tikras autoritetas, jis juo pasitikėjo ir tikėjo. Tik I. Seldino dėka visa mūsų šeima tuo sunkiu laikotarpiu išvengė depresijos. Refleksoterapeutas ne tik puikus savo srities specialistas, bet ir puikus psichologas, šiltas ir nuoširdus žmogus. Jau susitikus pirmą kartą atrodė, kad su gydytoju esame pažįstami šimtą metų“, – gerų žodžių negailėjo Ligita. Gargžduose šiuo metu apie tris dešimtis pacientų adatomis gydantis I. Seldinas sakė, jog noras padėti Rokui buvo vienas iš motyvų, paskatinusių po Niujorke praleisto dešimtmečio grįžti į Lietuvą ir čia įkurti Alternatyvią skausmo malšinimo kliniką, kurios padaliniai veikia Kaune, Panevėžyje, Tauragėje, Vilniuje ir Liepojoje.

Pacientai negaili gerų žodžių

Gargždiškiai į ligoninėje du kartus per savaitę dirbantį refleksoterapeutą kreipiasi dėl įvairaus pobūdžio skausmų, dažniausiai dėl artrito, nugaros, pečių, kelių lėtinių skausmų, dėl degeneracinių procesų, uždegimų. I. Seldinas kuklus ir pats apie save pasakoti ne itin mėgstantis žmogus, tačiau apie jį mielai kalba pacientai. Viena pirmųjų akupunktūros specialisto pacienčių Gargžduose, choro „Atminties aidai“ vadovė Regina Česnauskienė džiaugėsi, kad akupunktūros procedūrų kursas ją išvadavo nuo stuburo ir sąnarių skausmų. Visai neseniai moteris į šį gydytoją kreipėsi ir dėl užkimusio balso. „Vos kelios procedūros ir, matote, aš jau ne tik kalbu, bet ir dainuoju“, – sakė refleksoterapijos kabineto atidaryme su kolegėmis susirinkusiuosius dainomis džiuginusi moteris. Tiesa, ji pastebėjo, kad akupunktūra nėra pigus malonumas, procedūros kainuoja nemažai, tačiau, anot senjorės, negaila nė vieno išleisto lito: „Juk pati brangiausia vis dėlto yra sveikata. Jokių pinigų negaila, kad tik ji būtų gera. Be to, visokie vaistai dar daugiau kainuoja.“ Gydymą adatomis išbandė ir Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Česlovas Tarvydas. Politikas prisiminė, kad pas gydytoją I. Seldiną lankėsi prieš daugiau nei 20 metų, kai jis savo kabinetą turėjo Jurbarke. „Medikui ėmus gydyti Gargždų ligoninėje negalėjau nepasinaudoti proga, jog jis čia pat, ir taip pat lankiau procedūras“, – sakė Č. Tarvydas. Naujo refleksoterapijos kabineto įkūrimu Gargždų ligoninėje džiaugėsi ir jos vadovė Alma Grikšienė: „Labai smagu, kad savo pacientams galime pasiūlyti tokią paslaugą. O dar maloniau, jog žmonės itin teigiamai atsiliepia apie šį gydytoją.“


  • Dešimties akupunktūros procedūrų kursas dirbantiems asmenims kainuoja 520 Lt (52 Lt už vieną procedūrą).

  • Žmonėms su negalia, pensininkams, moksleiviams, studentams taikoma nuolaida ir 10 procedūrų kursas kainuoja 420 Lt.

  • Vienkartinės procedūros kaina 70 Lt. 5 procedūrų kursas atsieina 300 Lt

    (60 Lt už procedūrą).

Milda ANCEVIČĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Vasaros vajai

Kaip bėga jūsų vasara? Manau, kad labai…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas