Aktualija

Šilumos tiekėjai žada nešaldyti gargždiškių


AB „Klaipėdos energija“ padalinys Gargždų šilumos tinklai ir Gargždų butų ūkio UAB atstovai teigia, jog šildymo sezonui pasiruošta.


Šiemet nebrangs


Valstybinė energetikos ir kainų kontrolės komisija daugeliui miestų ir rajonų jau patvirtino naujas kainas, kurioms pritarė ir savivaldybių tarybos. Tad nuo šildymo sezono pradžios kainos kyla beveik 40 savivaldybių. Šilumos energija vidutiniškai brangsta 15–20 proc., o atskirose savivaldybėse – nuo kelių iki keliasdešimt procentų. Kadangi Gargždams centralizuotai šilumą tiekia AB „Klaipėdos energija“ padalinys, šilumos kainas diktuoja ši įmonė ir Klaipėdos miesto politikai. Rajono Savivaldybės tarybai belieka tik pritarti klaipėdiškių sprendimui. Šiuo metu AB „Klaipėdos energija“ viena kilovatvalandė šilumos energijos gyventojams kainuoja 12,37 ct. Numatyta, kad nuo ateinančių metų šilumos energija brangs 20,7 proc. Žinoma, savo žodį dar turės tarti politikai. „Šilumos kaina Gargžduose yra didesnė nei Klaipėdoje, tad būdami didelės įmonės, kuri šilumą gamina pigiau, padalinys, mokame pagal jos įkainius, – teigia Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas. – Kitos išeities neturėsime, teks pritarti Klaipėdos politikų sprendimui. Kylant gamtinių dujų kainoms, brangsta ir gaminamos šilumos kaštai.“


Pasak rajono vadovo, kainos kils ir ateityje, tad daugiabučių namų gyventojams reikia rūpintis savo būstais, renovuoti namus. Tada butams šildyti reikės mažiau šilumos energijos.


Šildys pagal grafikus


AB „Klaipėdos energija“ padalinio Gargždų šilumos tinklai šilumos gamybos inžinierius Juozas Bimbiris „Bangos“ korespondentę patikino, kad šildymo sezonui katilines baigė rengti rugsėjo 25 dieną. „Gaminame ir parduodame šilumos energiją vartotojams. Stengiamės tai atlikti kokybiškai, kad pirkėjai būtų patenkinti ir kad bendrovė dirbtų be nuostolių“, – sakė J. Bimbiris. Jo nuomone, ekstremalių situacijų suplanuoti ir išvengti neįmanoma, tačiau Gargždų šilumos ūkiui jos negresia. Šilumos trasos atnaujinamos pagal grafikus, šiemet jos atnaujintos Klaipėdos gatvėje. Mažąsias katilines valdo kompiuterinė sistema, eksploatuojamuose šilumos punktuose įdiegiamas automatinis valdymas.


Į klausimą, kiek vartotojams tenka mokėti už šilumos energijos nuostolius, inžinierius paaiškino, jog visiškai išvengti nuostolių neįmanoma, tačiau nustatyti normatyvai neviršijami. „Net trasoje iš P. Cvirkos į Klaipėdos gatvę ir per ją, kur žiemą neretai nutirpsta sniegas, nuostoliai, kuriuos nustatė speciali šiuos darbus atliekanti įmonė, siekia tik 65 proc. leidžiamos normos, – patikino J. Bimbiris. -Naujose trasose, kur klojami jau gamyklose izoliuoti vamzdžiai, šie nuostoliai dar mažesni.“


4-oje kvartalinėje katilinėje sumontavus naują katilą, J. Janonio gatvės daugiabučių namų gyventojai praėjusį šildymo sezoną skundėsi dideliu triukšmu. J. Bimbiris patikino, jog atsižvelgta į skundus. Katilinės langai pakeisti į sandarius ir sulaikančius triukšmą. Vokietijoje užsakytas ir jau įrengtas dujų reguliatoriaus triukšmaslopis. Be to, katilą sumontavusi įmonė paklausė jo gamintojus (taip pat Vokietijoje), kaip slopinti triukšmą. Gavę atsakymą aiškinsis, ką dar galima padaryti.


J. Bimbiris teigia, jog labai svarbu, kad vartotojai taip pat tinkamai pasirengtų šildymo sezonui. „Butuose šildymo sistemos remontus būtina baigti iki sezono pradžios. Privalu apžiūrėti, ar sistemos sandarios, – perspėjo inžinierius. – Sezono pradžioje būna nesklandumų, tačiau juos greitai sureguliuojame. Šilumą tieksime pagal Savivaldybės patvirtintus grafikus, tikiu, kad peržiemosime be didesnių problemų.“


Eksploatuoja 84 punktus


Gargždų butų ūkio UAB eksploatuoja 84 šilumos punktus. Pasak bendrovės vyriausiojo inžinieriaus Virginijaus Boreišos, visi (išskyrus du naujuose namuose) žiemos sezonui parengti. „Sezoną galime pradėti nors rytoj“, – patikino inžinierius. Jis įsitikinęs, jog pradžia kaip visada pateiks siurprizų. „Paprastai visuose namuose šildymą įjungiame per tris dienas, ilgiausiai – per savaitę“, – sakė V. Boreiša. Anot jo, daugiausia laiko sugaištama nuorinant sistemas. Inžinierius turi priekaištų ir gyventojams, kurie nepakantūs, nenori suprasti, kad ne taip paprasta sureguliuoti tokį didelį ūkį dirbti žiemos režimu, tuo labiau, kad daugelis namų seniai statyti, šilumos punktuose dar neįdiegtos šiuolaikinės įrangos, kai kur tenka ne vieną pusdienį paprakaituoti, kol sureguliuojamas šilumos tiekimas.


Gargždų butų ūkio UAB vyriausioji buhalterė Aldona Muldarienė primena gyventojams, jog mokestis už šilumos ir karšto vandens tiekimą, tinklų priežiūrą bei eksploataciją nepasikeitė – gyventojai nuo 1996 m. moka po 14 ct su PVM už 1 kv. m. Kylant medžiagų kainoms mažėja galimybės atnaujinti šilumos punktus. „Nežiūrint į nepalankias aplinkybes garantuojame savo vartotojams, kad dėl mūsų kaltės jiems neteks kęsti šalčio“, – pažadėjo V. Boreiša.


Jadvyga SURPLIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių