Aktualija

Mėgėjiškam krepšiniui – entuziazmo ir kantrybės išbandymai


Jau mėnesį besitęsiančios „Bangos“ taurės krepšinio varžybos garsiai skelbia apie šios sporto šakos populiarinimą. Rajono laikraščio vardo varžybomis šiemet susidomėjo net 37 komandos. Tačiau tam, kad sportas rajone klestėtų, nepakanka vien gražios iniciatyvos.


Vienos iš dalyvaujančių komandų laiške redakcijai apgailestaujama, kad nebaigtoje renovuoti miesto sporto salėje ne vienas žaidėjas varžybas baigė dėl traumos. Taip pat, kad žaisti neretai tenka ekspromtu, mat ne visi turi galimybę išsinuomoti patalpas treniruotėms.


Salė virto čiuožykla


„Šioje salėje (miesto sporto salėje – aut. pastaba) krepšinį žaisti beveik neįmanoma, kadangi joje yra šalta, drėgna, grindys labai slidžios. Mūsų komanda penktadienį žaidė rungtynes ir net keletas žaidėjų gavo traumas būtent dėl slidžių grindų. Tikimės, kad gal jūs galėsite šiek tiek pagelbėti – paspartinti reikalus problemai spręsti“, – taip skamba ištrauka iš komandos „Girkaliai“ laiško.


Situacija paradoksali – juk salė renovuojama trečius metus, ir darbai jau eina į pabaigą. VšĮ „Sporto centras“ direktorius Steponas Norvilas informavo, kad grindų danga slysta dėl susidarančios kondensacijos. „Per šią savaitę turėtų būti sutvarkytas šilumos apskaitos mazgas. Esame pastatę galingą šildytuvą, todėl grindys slysta mažiau. Tokie nepatogumai laikini, skųstis tikrai nereikėtų. Atsiprašome visų dėl kilusių nesklandumų. „Bangos“ taurės varžybose dalyvauja daug komandų, todėl atidėlioti rungtynių nenorėjome. Galbūt žmonės nėra žaidę prastomis sąlygomis, juk seniau grindys net linguodavo, o dabar sudėta labai gera danga, tokios geros salės nesame turėję“, – kalbėjo S. Norvilas.


Remontui – per milijoną


Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas sporto plėtrai Tomas Pranys informavo, kad dar 2007 m. prasidėjusi sporto salės renovacija galiausiai atsieis daugiau nei milijoną litų. 2007 m. tam skirta 500 tūkst., 2008 m. – 380 tūkst., 2009 m. – 200 tūkst. litų. „Kreipėme dėmesį į tai, kad salė naudojama nuo ryto iki vakaro, taip pat savaitgaliais. Todėl ir darbus norėjosi atlikti taip, kad salė daug metų atlaikytų esamą apkrovą“, – sakė T. Pranys. Anot jo, atnaujinta salės grindų danga, nupirkta oficialių varžybų standartus atitinkanti švieslentė, renovuoti persirengimo kambariai, bendro fizinio rengimo salė, stalo teniso treniruočių salė, liko sutvarkyti šildymo sistemą. Todėl tikimasi, kad atlikus paskutinius darbus žaidimo sąlygos taps daug geresnės.


Patalpų nuoma – mokyklų valioje


Girkališkiai akcentavo, kad ne jie vieni ruošdamiesi varžyboms susiduria su taip pat opia bėda – mažesniuose kaimeliuose nėra sporto salių. Norą išsinuomoti artimiausios mokyklos salę nuslopina paslaugos kaina.


Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius sakė, kad mokyklų sporto ar aktų salių nuoma yra jų pačių valdžioje, nustatyto mokesčio tam nėra. „Jeigu salė nuomojama suaugusiesiems – įmonių darbuotojams, sporto klubams ir pan., nuomos kaina turėtų būti tokia, kad atsipirktų elektros ir vandens sąnaudos, šiek tiek įvertinamas salės nusidėvėjimas. Skiriasi salių kvadratūra, būklė, patogumai, todėl ir kainos gali skirtis. Žinoma, visada prioritetas turi būti teikiamas mokinių lavinimui, tačiau nuomoti sales galima“, – teigė A. Petravičius.


Apie įkainius pasiteiravome keleto rajono mokyklų direktorių, tačiau ne visi juos įvardijo.


Vėžaičių pagrindinės mokyklos sporto salę oficialiai nuomoja du sporto klubai „Meškys“ ir „Trevena“. Pasak mokyklos direktorės Saulės Rudaitytės, valanda krepšinio treniruočių jiems kainuoja 30 litų. „Su klubais esame sudarę trumpalaikes pusės metų sutartis. Deja, su organizacija „Meškys“ atsiskaitymai vėluoja, nes tai lyg ir yra seniūnijos klubas, todėl nori sportuoti veltui. Savaitgaliais sale naudojasi du jaunimo klubai, kurie už patalpas pinigų nemoka. Suprantame poziciją, kad tai yra mūsų miestelio jaunimas, buvę mokiniai ir palaikome jų norą sportuoti, tačiau kainuoja apšvietimas, salę vėliau reikia valyti. Vedame derybas bent dėl minimalaus mokesčio“, – kalbėjo S. Rudaitytė.


Kainas galima suderėti


Neseniai Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinėje mokykloje įrengta sporto sale kol kas naudojasi tik mokyklos mokiniai. Pasak direktorės Irenos Račkauskienės, salė neperduota Valstybinei statybos komisijai, todėl apie nuomos kainas dar negalvota. Jos žiniomis, su nuomininkais sutartis bus galima sudaryti po naujųjų metų.


Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Irena Pintverytė nuomos kainų neatskleidė. Sporto salę treniruotėms nuomoja penkios organizacijos, su jomis sudarytos terminuotos sutartys. Pasak jos, dėl įkainių tariamasi su kiekviena organizacija. „Tai yra nuolatiniai nuomotojai. Juos įsileidžiame tik darbo dienomis, vakarais, bet savaitgaliais – ne. Juk tada reikėtų papildomai samdyti valytoją. Visų prašymų, žinoma, nepatenkiname. Jaunimas labai nori sportuoti, todėl Gargžduose reikalinga dar viena sporto salė“, – nuomonę išsakė direktorė.


Kretingalės pagrindinės mokyklos sporto sale laisvadieniais naudojasi bendruomenė, kuri metų pabaigoje sumoka suderėtą sumą. Mokyklos direktoriaus pavaduotojas sakė, kad nustatytas įkainis – 80 litų už vieną kartą. Jis prisiminė, kad Girkalių krepšininkams buvo siūlyta taip pat bendradarbiauti su savo bendruomene ir taip mokėti mažesnę sumą. „Kainą nustatėme pasidomėję kitų mokyklų įkainiais. Prašančiųjų nuomoti salę paskutiniu metu nebuvo. Visų pirma tai yra vaikų mokykla ir svetimų įsileisti ne visada norime“, – sakė pavaduotojas.


Planuose – kelios renovacijos


Tomas Pranys apgailestavo, kad dėl Savivaldybės biudžeto „karpymo“ ateinančiais metais kentės ir sporto plėtra, gali strigti planuoti projektai. Į nuvažiuojantį traukinį dar spėjo įšokti Drevernos ir Lapių jaunimas – kaimuose jau įrengtos dirbtinės dangos krepšinio aikštelės. Jos atsiėjo 105 tūkstančius litų. Rėmėjų lėšomis tokią pat aikštelę įsirengė ir Jakų bendruomenė. Svarbiausia, pasak Savivaldybės specialisto, kad žmonės saugotų šį turtą ir negadintų piktybiškai.


„Yra pateiktas projektas dėl Dovilų, Vėžaičių ir Endriejavo bendrojo lavinimo mokyklų sporto aikštelių atnaujinimo lygiai tokia pačia danga. Kitąmet numatomas ir Priekulės miesto sporto salės remontas. Jei niekas nepasikeis, šie projektai bus finansuojami“, – gerų žinių turėjo T. Pranys.


Pasak specialisto, kasmet Savivaldybėje skelbiami sporto rėmimo konkursai, skirti seniūnijose įsikūrusiems sporto klubams bei nevyriausybinėms organizacijoms. Aktyviausi čia kaimo bendruomenių sporto klubai, todėl šiemet finansuoti 27 tokie projektai. Už gautus pinigus galima sumokėti startinius mokesčius, pirkti sporto inventorių, apmokėti keliones, nuomoti patalpas, organizuoti renginius ir pan.


Konkurse „Parama sportui“ kasmet gali dalyvauti rajonine veikla neapsiribojantys sporto klubai. Šiemet finansuota 12 tokių projektų, kuriems skirta 21 900 litų.


„Sporto plėtrai rajone rengiame ir daugiau konkursų dėl veiklos finansavimo. Žinoma, nė vienas projektas nefinansuojamas 100 procentų, nes konkurencija didelė. Pernai sportui Savivaldybės biudžete buvo numatyta per 600 tūkstančių Lt, vėliau suma sumažinta. Šiemet programos finansavimą numatoma mažinti 30 procentų“, – sakė T. Pranys.


Jolanta VENSKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių