Akivaizdu

Laimėti varžybas – viena, o pasidalinti iš liaudies gautu tortu jau visai kas kita. Per praėjusius LR Seimo rinkimus deklaruota, kad tortas, papuoštas ministrų portfeliais, bus išdalintas profesionalams ir vykdomoji valdžia bus profesionalų Vyriausybės rankose, o šįkart postais gardžiuosis turbūt per visą Lietuvos istoriją formuojama kone jauniausia Vyriausybė. Tiesa, amžiaus vidurkį didina tokie patyrę politikos vilkai kaip Arvydas Anušauskas, tačiau, vertinant jo asmeninį gyvenimą, akivaizdu, kad jam širdy taip pat dar ne ruduo.

Jauni, išsilavinę, ambicingi – taip vertinamas Ingridos Šimonytės pateiktas galimų ministrų sąrašas. Vos tik jį paviešinus it prie šviežio kraujo suspito plušantys žurnalistai, pasipylė ir politinių oponentų, gyventojų vertinimų tirada. „Ar užteks patirties? Ar sąžinės negraužia praeities gėdingi įvykiai: vairavimas išgėrus ir pan.? Nenorėčiau būti tokio laivo net keleiviu...“ – po kaulelį narstomiems kandidatams teks apsišarvuoti kantrybe ir, be kasdienio naujo darbo iššūkių, susitaikyti, kad teks nešti ir viešumo, nepatogių klausimų naštą.

Prezidento Gitano Nausėdos nuomone, pirmoji užduotis naujai Vyriausybei bus suvaldyti koronavirusą ir minimalizuoti jo poveikį šalies ekonomikai ir darbo rinkai. Kad ši užduotis būtų sėkmingai įveikta, manau, labai svarbu, kad naujai atėjusiems ministrams būtų tinkamai perduoti darbai, užtikrinamas operatyvus jų tęstinumas. Šioje sudėtingoje pandemijos situacijoje mažiausiai ko reikia Lietuvai, tai dėl ambicijų sąmoningai kažką nutylėti, kažko nepasakyti, neperduoti būsimiems ministrams. Tai kenkimas ne politiniams oponentams, o Lietuvai ir jos žmonėms. Nekartokime Amerikos scenarijaus. Su Joe Bideno pergale vis dar negalintis susitaikyti Donaldas Trumpas atrodo beviltiškai. Jis toliau bando užginčyti lapkričio 3 dienos rinkimų rezultatus ir atsisako pripažinti savo pralaimėjimą. Jo administracija atsisako bendradarbiauti su J. Bideno pereinamojo laikotarpio komanda. Gėdinga nepripažinti to, kas akivaizdu! Toks spyriojimasis kenkia ne J. Bidenui, o pačioms Jungtinėms Amerikos Valstijoms, kurių gyventojai pasidaliję į dvi minėtų politikų šalininkų stovyklas.

Panašiai kaip D. Trumpas atrodo ir tie, kurie vis dar paklausia: „O tai ar yra tas koronavirusas? Ar rimtai?“ Suprantu, kol koronavirusas klajojo po Kiniją, galbūt ir buvo galima kažkuo suabejoti, tačiau kai sergamumas ir pačiame Klaipėdos rajone auga kaip ant mielių, kai vos spėjama gesinti liepsnojančius COVID-19 židinius, galbūt jau laikas pripažinti vėlgi tai, kas akivaizdu. Praėjusio trečiadienio duomenimis, Klaipėdos rajone buvo fiksuoti 569 atvejai, o šį penktadienį – 913. Virusas plinta šeimose, bendrovėse, biudžetinėse įstaigose. Tačiau dalis žmonių vis tiek aklai tikina kovosią prieš kaukes, jie ne avių banda ir pan. Mokiniams buvo leista nedėvėti kaukių per pamokas. Gerai. Tačiau per pertraukas, manau, kaukės turėtų būti privalomos: tiek dėl pačių mokinių, tiek dėl pedagogų saugumo. Didžiausia rajono „Minijos“ progimnazija vykdė tėvų apklausą, prašydama atsakyti, ar pritartų dėl kaukių dėvėjimo per pertraukas. Balsai pasiskirstė maždaug per pusę, tačiau nusvėrė tie, kurie pasisakė prieš kaukių dėvėjimą. Apklausos rezultatai liudija: žmonės nepaiso reikalavimų dėl COVID-19, numoja ranka: dėl to milžiniški krūviai tenka medikams, kitiems ekstremalią situaciją bandantiems suvaldyti specialistams.

Kad naujos valdžios vežimas gerai riedėtų, turime prisidėti kiekvienas, pirmiausia – saugoti save ir kitus.

Agnė ADOMAITĖ

„Bangos“ korespondentė


Taip pat skaitykite:

B. Markauskas: 2020-ieji. Geresni ar blogesni, bet įsimintini
Gargždų didžiausia Trispalvė – apgintos Laisvės garbei
Sausio 13-osios  30 metų –  30 kilometrų
„Buvau kaip kareivis, fotoaparato objektyvas – tarsi ginklas, fotojuostelės – mano kulkos“, –
Privačiuose darželiuose karantinas vienus išguldė, kitų nesustabdė
Karantino koridoriuje – šviesos ženklai:  sergančiųjų mažėja, vakcinacija įsibėgėja
„Amber-Arlangos“ tinklininkai apgynė LTF Didžiąją taurę
Vaiko dienotvarkė: kiek laiko leisti jam naudotis kompiuteriu?
Penktadieniais – sriuba vienišiems senoliams
Kviečiame dalyvauti Jaunimo veiklos skatinimo projektų konkurse
Greitas testas!  Pasitikrink, ar esi potencialus DAROM savanoris:
Kai pasninga...
LRT reporterė Jovita Gaižauskaitė: „Žurnalistika – žmonėms ir apie žmones“
Ateinančios galimybės – permainos versle
Savanoris: siekis padėti žmonėms įveikia baimę
Kai iš gyvenimo norisi daugiau
Polikarbonatiniai šiltnamiai: šiltnamių įvairovė bei polikarbonatinės dangos nauda
Skardinė stogo danga – tinkamas pasirinkimas daugeliu atvejų

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Ramybės deficitas

Lotynų kalboje žodis deficit reiškia…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook