Abiturientų išleistuvės – lyg po paslapties šydu

Praėjusią savaitę pasirodę paskutiniai brandos egzaminų rezultatai simbolizuoja džiugią šventę – išleistuves. Nusprendėme pasidomėti, kaip jas šventė arba tik švęs trijų rajono gimnazijų abiturientai.

Išleistuvėmis praėjusį penktadienį džiaugėsi Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos ketvirtokai. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Loreta Kaltauskienė „Bangai“ nenoriai atskleidė šventės detales. „Tai yra konfidencialūs dalykai, todėl nesinori visko viešinti. Dalyvavo didžioji dauguma abiturientų. Šventėje buvo ir tėvai bei mokyklos administracijos darbuotojų. Dalis mokytojų prisijungė atestatų teikimo šventėje. Vakarinėje dalyje buvo apie 50 žmonių, kadangi gimnaziją baigia 29 abiturientai“, – kalbėjo pedagogė. Priekuliškiai šventė Drevernoje esančioje sodyboje „Strykis“. Vakaro pramogos atsiėjo 75 eurus, kainavo ir bažnyčioje vykusi dalis.

Pakalbinome šventėje dalyvavusią abiturientę Gloriją Krugelytę. Ji teigė, jog programa buvo puiki. „Viskas buvo įdomu, buvo daug žaidimų, rinkome net vakaro karalių ir karalienę, daug šokome. Esame labai patenkinti“, – įspūdžiais dalijosi mergina.

Išleistuves liepos 12 d. šventė ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija. Tėvų atstovė Diana irgi nenoriai atskleidė šventės turinį. „Kaina priklausė nuo rytinės ir vakarinės dalies. Oficialiai atestatų įteikimo ceremonijai reikėjo skirti po 30, o šventinei – po 50 Eur. Žinoma, buvo didžėjus, vedėjas, vakarienė. Apytiksliai dalyvavo 50 žmonių. Iš dviejų klasių, kuriose mokėsi 36 abiturien­tai, dalyvavo 22“, – dalį detalių atskleidė mama. Abiturientai buvo kalbėję, jog švęs Pagraumenės malūne, esančiame Daukšaičių kaime.

Veiviržėniškis Tadas Andrijauskas sakė, jog liko geras įspūdis. „Linksma buvo ir mums, ir tėvams, žaidėme komandinius žaidimus, šokome. Vėliau vyko diskoteka. Manau, jog visi liko patenkinti“, – kalbėjo vaikinas.

Paskutiniai išleistuves rajone švęs „Vaivorykštės“ ketvirtokai, renginys vyks šį penktadienį. Žinome, jog vienam abiturientui vakaro linksmybės kainuos 100, o tėvams – 50 eurų. Kaip ir priekuliškiai, „Vaivorykštės“ gimnazistai irgi linksminsis „Strykyje“. Kalbinome tėvų atstovę Liną, ji irgi atskleidė tik dalį detalių. „Ruošiame specialų siurprizą. Sutarėme, jog neatskleisime vaikams, kas bus šventėje. Galiu tik paminėti, jog bus daug pasirodymų, žinoma, ir fejerverkų. Programa bus labai įdomi“, – kalbėjo moteris, pridurdama, jog prieš penkerius metus išleido vieną dukrą, tačiau akcentavo, kad dabar išleistuvių šventėje viskas radikaliai skirsis.

Robertas MACIUS


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Pasikartojantys motyvai

Apie kartų interesų susikirtimus, skirtingas…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar esate pozityvus žmogus?