90-metė mokytoja: „Mokytojui būtinas pašaukimas“

90-metė mokytoja: „Mokytojui būtinas pašaukimas“

Vasario 7 dieną 90-ąjį jubiliejų šventusi mokytoja Ksavera Auštkalnienė labiausiai gyvenime vertina ir myli žmones, todėl šventinis šurmulys jos visai nevargino, o be galo džiugino. Sveikinimų ilgaamžė sulaukė ne tik iš šeimos, bet ir iš Savivaldybės, buvusių mokinių, bendruomenės.

„Visada žinojau, kad būsiu mokytoja. Pati labai mėgau mokytis ir be galo gerbiau mokytojus, net nežinodavau iš pradžių, kaip kuo mandagiau pasisveikinti“, – apie begalinę pagarbą, kurią nuo mažens jautė mokytojo profesijai, pasakojo ponia Ksavera.

Šiandien buvusioje Medsėdžių mokykloje su dukters Laimos šeima gyvenanti moteris prisimena, kaip iš Rokiškio atvyko į Klaipėdos rajoną. Iš pradžių ją į Šilutės rajoną, kur reikėjo pradinių klasių mokytojos, pakvietė brolis. Čia ji susipažino ir su būsimu vyru. Vėliau, kai jau buvo ištekėjusi, ji mokytoja dirbo Priekulėje, Dituvoje, Poškuose, galiausiai pradėjo mokyti Medsėdžiuose.

Gražiausi ponios Ksaveros prisiminimai susiję su mokykla ir mokiniais. Tuomet klasėje mokydavosi 50 1–4 klasių mokinių ir visi klausydavo ir gerbdavo mokytoją. „Svarbiausia vaikus mylėti, tuomet jie ir tave myli, gerbia, svarbu, kad ir tėvai mokytoją gerbtų. Mokytojui būtinas pašaukimas. Mokinius klasėje paglostydavau, pagirdavau, pasiteirau­davau, kaip sekasi namie, ar jie pavalgę, ar nieko netrūksta. Vaikams nieko negailėdavau: ir sąsiuvinius pirkdavau, maistu pasirūpindavau, visko, ko vaikams trūkdavo – priemonių, papuošimų klasei ar pan. pati neskaičiuodama iš namų nešdavau. Vyras dėl to niekada nepasakė nė vieno žodžio, visuomet mane palaikydavo ir padėdavo“, – apie mokytojavimą pasakojo moteris.

Kad mokytojos ir mokinių meilė buvo abipusė, įrodo ir tai, kad ilgaamžės pasveikinti bei aplankyti atvyksta buvę mokiniai, kurie negali apie ją pasakyti nė vieno blogo žodžio. Senolė yra gerbiama švietimo bendruomenėje, Medsėdžiuose ir visoje Dovilų seniūnijoje.

Ilgaamžę mokytoją sveikino ir gražių akimirkų artimųjų apsuptyje linkėjo Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė, Dovilų seniūnijos seniūnė Nijolė Ilginienė bei socialinė darbuotoja Vitalija Šimkienė.

Ernesta BADALOVA

Ryšių su visuomene skyriaus vedėjos pavaduotoja


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Pagailo pensininkų?

Pensininkas laisvas nuo darbo,…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas