60-ojoje Jūros šventėje dar daugiau jūros

Jūros šventės rengėjai ruošia įvairiapusišką programą, o Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas tikisi, jog dalyvaus ir LR prezidentas G. Nausėda.

Liko mažiau nei dvi savaitės iki vieno svarbiausių tiek pajūriui, tiek visai Lietuvai vasaros renginių – Jūros šventės. Liepos 26 d. prasidedančios jubiliejinės 60-osios šventės organizatoriai kviečia į visą savaitgalį vykstančius renginius šūkiu „Jūra tinka kiekvienam!“ ir pažada šventėje jūros kuo daugiau.

Šiemet Jūros šventėje apstu renginių, dedikuotų jūrai ir jos žmonėms. Įvairios parodos, knygų pristatymai, meninės dirbtuvės lauks miesto svečių ir gyventojų dar prieš oficialų šventės startą – Didžiąją Jūros šventės eiseną. Dalyvių gausa pasižyminčioje tradicijoje staigmena – į eiseną grįžta Karinio jūrų laivyno rikiuotė, kuri kartu su orkestru žygiuos eisenos priekyje, o paskui juos žengs daugiau nei 7000 jūrinės bendruomenės atstovų.

Jubiliejinė Jūros šventė dalijasi svarbia sukaktimi ir su savo kolegomis – 40-metį švenčiančiu Lietuvos jūrų muziejumi. Visi muziejaus renginiai bus dedikuojami liepos 2 d. audringų marių pasiglemžtam istorikui Romualdui Adomavičiui, visą savo gyvenimą paskyrusiam Lietuvos laivybos ir Klaipėdos istorijos tyrimams.

Šventės metu Europos jūrinio paveldo ženklas bus suteiktas uostamiesčio pasididžiavimui, burlaiviui „Meridianas“. Visą savaitgalį aikštė prie „Meridiano“ taps Jūrų verslo ir partnerių iniciatyvų erdve. Čia bus įkurti paviljonai, kuriuose net smalsiausi lankytojai ras kuo patenkinti savo smalsumą. Bus galima išbandyti įrenginius, leidžiančius virtualiai krauti krovinius, pasivaikščioti po SGD laivą ir net susitikti su įvairiomis Lietuvos įžymybėmis.

Be burių jau nebeįsivaizduojamoje Jūros šventėje viešės buriniai laivai iš keturių valstybių. Didžiausias ir įspūdingiausias „Gloria“ atplauks net iš Kolumbijos. Šalies karinėms jūrų pajėgoms priklausantis laivas Baltijos jūroje lankysis pirmą kartą. Taip pat lankytojų susidomėjimo lauks ir burlaivis iš Vokietijos „Santa Barbara Anna“, kuris yra praeityje garsios airių muzikos grupės „Kelly Family“ nuosavybė. Net keturi burlaiviai atplauks iš kaimyninės Lenkijos, o iš Kaliningrado laukiama poros jachtų, į savo įgulas integravusių žmones su judėjimo sutrikimais.

Klaipėdos meras Vytautas Grub­liauskas džiaugiasi, jog Jūros šventės globėjo pareigos nesikrato ir naujai išrinktas Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, kuriam Klaipėda yra ir gimtieji namai. Pasak mero, valstybės vadovo turėtume sulaukti ir šventės renginiuose. Vienas iš jų – vainikų nuleidimo ceremonija žuvusiems jūroje, vyksianti šeštadienį, liepos 27 d. 12 val. Neturintiesiems galimybių dalyvauti šioje ceremonijoje naujovė – internete bus pasiekiama tiesioginė transliacija iš karinio laivo „Aukštaitis“.

Šventės organizatoriai atneša ir liūdną žinią – taip lauktas šokančių ir dainuojančių fontanų sugrįžimas į Jono kalnelio užutėkį šiemet neįvyks. Fontanų programai pasirinkta erdvė prie skulptūros „Neringa“. Fontanai „šoks“ penktadienio ir šeštadienio vakarais nuo 22.30 iki 1 val. (kas pusvalandį). Kitas, kuklesnio dydžio, bet ne įspūdingumo fontanas šventės dalyvius džiugins Turgaus ir Tiltų gatvių sankirtoje.

Laurynas STONKUS

A. JOKUBAIČIO nuotr.


Taip pat skaitykite:

Justas Ruškys: Gargždai išsineria iš podukros rūbo
Linčo teismai internete gali prišaukti atsakomybę
Šilutėje – interaktyvios ekskursijos
Veiviržėnuose apsigyvenę darbininkai: vieniems patinka, kitiems neįtinka
„NEO GROUP“: investicijos tęsiamos ir sumažėjus apyvartai
Atriedėję paspirtukai pelnė  gargždiškių palaiminimą
Baudė neblaivius vairuotojus ir dviratininkus
Auksoro medus ir fizika
Litvakų kultūros paveldas ir jo atspindžiai Žemaitijoje
Kretingalės muzikos festivalyje – ne tik klasika
Rajono abiturientams matematikos riešutų gliaudymas nesisekė: neišlaikiusiųjų egzamino daugiau nei šalyje
Krikščioniškos pilnatvės kupina rugpjūčio pradžia Gargžduose
Lapiškiai mėgavosi naujomis patirtimis
Patyriminėje stovykloje – išsilaisvinimas iš ribų
Jubiliejinėje regatoje –  17 kilometrų plaukimas
Gardžiuokimės su Girkalių bendruomene

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

2+2 lygu 5?

Jau rugpjūčio 22 d. Gargždų Minijos slėnyje koncertuosiantis…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook